Cypr - informacje ogólne

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Rocky

Posty

45

Dołączył(a)

4 maja 2009, o 18:00

Cypr - informacje ogólne

Postprzez Rocky » 18 maja 2009, o 17:27

Cypr - informacje ogólne

Najgorętsza z wysp Morza Śródziemnego - położona nieopodal wybrzeży Azji Mniejszej - 240 km od Egiptu i 800 km od Grecji. Według legendy to właśnie u jej wybrzeży z morskiej piany wyłoniła się bogini miłości Afrodyta. Nawet zwierzęta wyczuwają niezwykłość tego skrawka lądu. To właśnie tutaj znajduje się jedno z ostatnich, w basenie Morza Śródziemnego, miejsc wylęgu żółwi. Wiedzione instynktem samice żółwi zielonych i carreta wychodzą w letnie noce na brzeg morza, by w piasku złożyć swe jaja. Wylęgające się z nich żółwiki zmierzają ku morskim falom, by w przyszłości, kiedy osiągną dojrzałość, powrócić w to miejsce. To, co zwierzęta wyczuwają instynktownie, my określamy spokojem pięknem i bezpieczeństwem. Bo taki jest Cypr. Z maleńkimi wioskami zagubionymi wśród gór, gdzie pachną pomarańcze, w czystym powietrzu rozbrzmiewa głos cerkiewnych dzwonów, kobiety przed domami dziergają koronki, a wino wyrabia się jak przed wiekami, by zachowało smak dzięki któremu Ryszard Lwie Serce nazwał commandarię "winem królów i królem wśród win". To na Cypr przybył św. Paweł, by nauczać, i św. Łazarz, by dać świadectwo o sile Chrystusa. To tu w znajdującym się nieopodal Larnaki meczecie przechowywane są jedne z najświętszych relikwii religii muzułmańskiej. Cypr tajemniczy, Cypr sielski, Cypr o wielu twarzach - to także port będący oknem na Jerozolimę i Egipt, to wreszcie białe plaże, kryształowe morze i grzejące nieodmiennie słońce.
no avatar
User

misiaa5

Posty

9

Dołączył(a)

8 sie 2013, o 10:35

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez misiaa5 » 16 sie 2013, o 21:36

byłam na Cyprze, przepiękny kraj i wspaniali ludzie! ;)
Fryzjer mobilny i stacjonarny z okolicy ? Zapraszam na moją stronę internetową ! - Kinga Dałek
no avatar
User

Villa33Sopot_pl

Posty

72

Dołączył(a)

25 lip 2013, o 11:40

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez Villa33Sopot_pl » 3 wrz 2013, o 18:02

A jak kształtuja sie ceny na Cyprze za nocleg czy żywność? Przydałyby się tutaj właśnie takie praktyczne informacje na ten temat,czekam an szczegóły:)
no avatar
User

aleksjeja

Posty

4

Dołączył(a)

23 sie 2013, o 15:06

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez aleksjeja » 7 wrz 2013, o 17:11

Od kiedy zablokowali dostęp do kont bankowych nie mam zaufania do tego kraju...
no avatar
User

WillaPodZegarem_com

Posty

10

Dołączył(a)

3 paź 2013, o 13:34

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez WillaPodZegarem_com » 3 paź 2013, o 13:47

Moim zdaniem to przesada- Cypr w dalszym ciągu pozostaje krajem odwiedzanym przez setki tysięcy turystów. Ja także mam plan aby w przyszłe wakacje polecić na ta bajeczna wyspę:)
no avatar
User

Duck

Posty

30

Dołączył(a)

8 sie 2013, o 11:49

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez Duck » 7 paź 2013, o 09:16

Cypr to piękny kraj, warto tam pojechać :)
no avatar
User

dziecielina

Posty

5

Dołączył(a)

6 lis 2013, o 16:35

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez dziecielina » 6 lis 2013, o 17:02

Pewnie, że warto tam pojechać, nie bacząc na "dostęp do kont bankowych":) Nie wiedziałam, że Cypr to najgorętsza wyspa, w każdym razie - jest to jedno z ciekawszych miejsc do ucieczki przed zimową aurą:)
Ostatnio edytowano 9 lis 2013, o 22:26 przez dziecielina, łącznie edytowano 1 raz
no avatar
User

rafandynka1

Posty

3

Dołączył(a)

7 lis 2013, o 10:13

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez rafandynka1 » 7 lis 2013, o 15:22

Cypr jest cudowny - miałam okazję być tam 3 lata temu i jestem totalnie oczarowana tym miejscem.
no avatar
User

ewelina70

Posty

8

Dołączył(a)

10 mar 2014, o 20:51

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez ewelina70 » 10 mar 2014, o 21:13

Ja właśnie się wybieram w tym roku z rodzinka i powiem, że oferty biur są dość skąpe, ale piękne mają plaże
no avatar
User

Edana.pl

Posty

45

Dołączył(a)

14 mar 2014, o 13:33

Re: Cypr - informacje ogólne

Postprzez Edana.pl » 14 mar 2014, o 13:51

Ja z kolei nigdy nie miałam okazji być na Cyprze,a szkoda bo w szczególności jego południowa część prezentuje się ciekawie. Może macie jakieś zdjęcia i podzielicie sie nimi na forum?
www.Edana.pl - wypoczynek nad morzem.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.256s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron