Iran

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

karolina_61866

Posty

17

Dołączył(a)

25 mar 2016, o 15:40

Re: Iran

Postprzez karolina_61866 » 29 wrz 2016, o 17:56

Finito napisał(a):Ja bym się bał ;)

Iran obecnie jest bezpieczny, ludzie sympatyczni i mili i pomocni.Nasze lato może być dobrym czasem do wycieczek i trekkingów po irańskich górach. W tym samym czasie południe Iranu i wybrzeże zatoki perskiej będzie nie do wytrzymania nawet dla osób przyzwyczajonych do wysokich temperatur.
Zimą z kolei lepiej unikać północnych rubieży Iranu. Nad morzem kaspijskim nie ma w tym czasie czego szukać, a w górach na północ od od Teheranu można jeździć na nartach. Przyjemne temperatury na poziomie 25 C panować będą w okolicach Shirazu i wysp Kish Island i Qesm Island w zatoce perskiej.
Wiosna i jesień to optymalna pora do odwiedzin Iranu. Większość kraju będzie miało przyjemne temperatury szczególnie do zwiedzania. To dobry czas by zjechać Iran od Tabrizu i wybrzeża morza kaspijskiego na północy Iranu przez Iran środkowy i Isfahan czy Yazd po Shiraz i południe Iranu
no avatar
User

Dymitris9

Posty

5

Dołączył(a)

30 wrz 2016, o 07:57

Re: Iran

Postprzez Dymitris9 » 30 wrz 2016, o 08:54

napewno bym nie jechał
no avatar
User

eDom

Posty

367

Dołączył(a)

5 sty 2016, o 21:50

Re: Iran

Postprzez eDom » 10 gru 2016, o 16:02

Na pewno wiele ciekawych miejsc w Iranie jest do obejrzenia ale trudno nawet kogokolwiek zachęcać żeby je zwiedzać, znacznie bezpieczniej lecieć np. na Cypr. Równie egzotycznie ale o wiele bezpieczniej :)
no avatar
User

DworSierakow.pl

Posty

64

Dołączył(a)

27 lut 2017, o 07:21

Re: Iran

Postprzez DworSierakow.pl » 27 lut 2017, o 08:19

Co do Cypru - polecam bo wyspa jest magiczna, zetknięcie kultury greckiej oraz tureckiej, zresztą właśnie tak jest on podzielony, na dwie części: turecką i grecką. Jeżeli chcecie poczuć egzotykę i podziwiać piękne widoki to zdecydowanie warto :) W kwestii Iranu- faktycznie kraj w którym można zwiedzić wiele ciekawych miejsc, ale jest on średniodostępny dla zagranicznych turystów.
no avatar
User

maniek

Posty

15

Dołączył(a)

6 kwi 2017, o 17:54

Re: Iran

Postprzez maniek » 6 kwi 2017, o 18:04

Do takiego kraju to chyba tylko z biurem, bo samemu to trochę ryzykowne może być ;)
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Re: Iran

Postprzez Nuts » 6 kwi 2017, o 19:05

maniek napisał(a):Do takiego kraju to chyba tylko z biurem, bo samemu to trochę ryzykowne może być ;)

Na pewno jest to bezpieczniejsza opcja niż samodzielnie. Masz wszystko załatwione i nie musisz się o nic martwić. Z jednej strony jest to bardzo bezpieczny kraj, gdzie nic Ci nie grozi, ludzie są uprzejmi itd. ale zawsze można natknąć się na ich policję, zawsze może się coś nie spodobać. A z biurem masz jednak jakąś opiekę i kogoś, kto zna lokalne uwarunkowania.Dlatego też ja wybrałem ofertę Wytwórni Wypraw. Może i sam dałbym radę zrealizować taki wyjazd ale pewne obawy były, a przy takiej odległości do kraju ciężko by było o pomoc rodziny. To jednak już nie Europa.
no avatar
User

Cadence

Posty

80

Dołączył(a)

23 mar 2017, o 09:10

Re: Iran

Postprzez Cadence » 12 kwi 2017, o 06:05

nie wiem, czy miałabym odwagę pojechać w tamte strony. Jak dla mnie, za duże ryzyko.
no avatar
User

ImbirHostel.pl

Posty

62

Dołączył(a)

19 kwi 2017, o 06:42

Re: Iran

Postprzez ImbirHostel.pl » 19 kwi 2017, o 07:15

Poniekąd macie rację, wyjazd na blisko wschód może w dzisiejszym czasie okazać się nieco ryzykowny, Iran to piękny i urokliwy kraj ale i z drugiej strony zamknięty na obcą kulturę, panują tam dosyć rygorystyczne zasady.
no avatar
User

pit73d

Posty

1

Dołączył(a)

31 paź 2018, o 17:19

Re: Iran

Postprzez pit73d » 31 paź 2018, o 17:24

Witam ja chciałbym pojechać do Iranu w 2019r. tylko po pierwsze nie znam tego biura a opinie słyszałem na jego temat różne. Chodzi mi też czy nie robią tego programu trochę po łebkach z powodu sporych odległości do przejechania i może na w miarę dokładne zwiedzanie zabraknąć czasu. Proszę o opinie na temat tego programu z góry dzięki.
no avatar
User

Ruta90

Posty

10

Dołączył(a)

2 maja 2018, o 12:47

Re: Iran

Postprzez Ruta90 » 19 lis 2018, o 19:27

pit73d napisał(a):Witam ja chciałbym pojechać do Iranu w 2019r. tylko po pierwsze nie znam tego biura a opinie słyszałem na jego temat różne. Chodzi mi też czy nie robią tego programu trochę po łebkach z powodu sporych odległości do przejechania i może na w miarę dokładne zwiedzanie zabraknąć czasu. Proszę o opinie na temat tego programu z góry dzięki.

Odległości duże bo to spory kraj. Czy po łebkach to ciężko ocenić.Najlepiej poszukaj terminów gdzie pilotem będzie Zbigniew Mielczarek. Albo zadzwoń do nich i się podpytaj. To osoba która zna doskonale Iran, autor przewodnika po tym kraju i zdobywca Kolosa (nagroda dla podróżników). A widziałam, że niektóre wyjazdy do Iranu z Wytwórni Wypraw są własnie realizowane z nim.
Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.111s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron