kto byl w Krakowie?

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

parabolistyk

Posty

27

Dołączył(a)

17 sty 2017, o 20:55

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez parabolistyk » 18 sty 2017, o 09:04

Kto nie był w Krakowie powinien brzmieć temat :) Czy nasza dawna stolica nie jest obowiązkowym punktem wycieczek szkolnych? Cudowne miasto pełne klimatycznych uliczek, zabytków. Tylko ten zimowy smog robi im złą prasę.
Polecam stronę kredyt konsolidacyjny
no avatar
User

Innovation

Posty

35

Dołączył(a)

17 sty 2017, o 20:01

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez Innovation » 18 sty 2017, o 15:25

Mam tam rodzinę i kiedyś miałem dziewczynę. Miasto ładne ale przez smog kompletnie nie jestem zainteresowany częstymi odwiedzinami...
Najlepszy ranking finansowy w sieci: ranking chwilówek
no avatar
User

nurtak

Posty

6

Dołączył(a)

19 sty 2017, o 06:36

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez nurtak » 19 sty 2017, o 06:37

Ja do krakowa z żoną jeżdżę co roku w naszą rocznicę :)
no avatar
User

biedroska

Posty

118

Dołączył(a)

3 mar 2015, o 12:17

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez biedroska » 19 sty 2017, o 15:58

Ostatnio wraz z grupą znajomych postanowiliśmy znów odwiedzić Kraków ale tym razem z przewodnikiem. Z polecania przyjaciólki trafiliśmy na super Panią z zobacz.krakow.pl. Pani Ewa pokazała nam ciekawe miejsca i opowiedziała ich historię. W dodatku będąc w muzeum Fabryka Schindlera nie musieliśmy korzystać z oprowadzania bo nam wszystko świetnie opowiedziała :)
no avatar
User

szkoleniasportowe

Posty

1

Dołączył(a)

19 sty 2017, o 18:37

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez szkoleniasportowe » 19 sty 2017, o 18:40

Kraków jest piękny, warto go odwiedzić:)
Oferujemy profesjonalne szkolenia doszkalające.
http://www.szkolenia-kargroup.eu/
no avatar
User

motrex123

Posty

4

Dołączył(a)

10 lut 2017, o 12:49

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez motrex123 » 10 lut 2017, o 13:08

Ci, którzy chcą zobaczyć najsłynniejsze zabytki Krakowa, powinni zacząć zwiedzanie od tzw. Trasy Królewskiej. Rozpocząć ją należy pod kościołem św. Floriana przy placu Matejki. Trasa wiedze obok Barbakanu i resztek dawnych fortyfikacji miejskich i poprzez Bramę Floriańską wkracza w obręb Starego Miasta. Na ulicy Floriańskiej, która wiedzie na Rynek Główny możemy podziwiać szereg obiektów o ciekawej historii (m.in. Dom Jana Matejki, hotel "Pod Różą", kawiarnię Jama Michalika). Sercem Krakowa i żywym centrum jego kultury jest Rynek Główny, to też miejsce spotkań i imprez, więc trzeba się tu zatrzymać na dłużej. Do dziś przetrwały usytuowane na Rynku Sukiennice (pierwotnie miejsce handlu, a od ponad stu lat także główna siedziba, a potem jeden z oddziałów Muzeum Narodowego), kościółek Św. Wojciecha, samotna wieża wyburzonego w XIX w ratusza i oczywiście Kościół Mariacki będący w istocie bazyliką - jeden z symboli Karkowa - z wyrastającymi ponad całe centrum strzelistymi wieżami, z których grany jest co godzinę słynny Hejnał Mariacki. W Kościele Mariackim trzeba koniecznie obejrzeć monumentalny, gotycki ołtarz stworzony przez norymberskiego mistrza Wita Stwosza. Niemal wszystkie kamienice i pałace wokół Rynku to kilkusetletnie obiekty zabytkowe. Mieszczą się w nich m.in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Międzynarodowe Centrum Kultury, liczne sklepy. Do pozostania tu zachęca wianuszek ogródków kawiarnianych otaczających plac. Zimą bywalcy przenoszą się do piwnic lokali, gdzie można wysłuchać np. koncertów jazzowych. Z Rynku, trasa kieruje się w bok w ulicę Grodzką. Po drodze podziwiać możemy gotyckie kościoły i zespoły klasztorne Dominikanów i Franciszkanów. Ten ostatni zdobią polichromia i witraże Stanisława Wyspiańskiego. Obok kościoła leży Pałac Wielopolskich, dziś siedziba krakowskiego magistratu. Kontynuując spacer ul. Grodzką, odwiedzić warto romański kościół św. Andrzeja oraz sąsiadujący z nim barokowy kościół śś. Piotra i Pawła z postaciami Apostołów na postumentach, we wnętrzu którego znajduje się grobowiec ks. Piotra Skargi, zaś parę metrów dalej ewangelicki kościół św. Marcina i kościółek św. Idziego. Równolegle do ul. Grodzkiej biegnie ul. Kanonicza z odnowionymi kamienicami i niepowtarzalną atmosferą. Ta jedna z najważniejszych i najstarszych ulic miasta prowadzi prosto na Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim uznawanym za jedną z najwspanialszych rezydencji renesansowych w Europie.
no avatar
User

eDom

Posty

367

Dołączył(a)

5 sty 2016, o 21:50

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez eDom » 18 mar 2017, o 10:08

Bardzo obszerny opis. :) Rzeczywiście jest co zwiedzać w Krakowie i nie da się tego zrobić w jeden dzień dlatego warto znaleźć odpowiedni i komfortowy nocleg za pośrednictwem naszej wyszukiwarki. :)
no avatar
User

lalahilt

Posty

3

Dołączył(a)

19 mar 2017, o 11:07

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez lalahilt » 19 mar 2017, o 12:48

Piękne kamienice i uliczki.Mnóstwo restauracji i małych kawiarenek, każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy powinien pozwiedzać Kraków ma swój urok, jest niepowtarzalny...
no avatar
User

ImbirHostel.pl

Posty

62

Dołączył(a)

19 kwi 2017, o 06:42

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez ImbirHostel.pl » 19 kwi 2017, o 07:03

W Krakowie byłem kilka razy i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne, wiele ciekawych zabytków i klimatyczna atmosfera, przypomina nieco Toruń i stare miasto, w którym również można się zakochać :)
no avatar
User

misiek

Posty

28

Dołączył(a)

3 maja 2017, o 10:52

Re: kto byl w Krakowie?

Postprzez misiek » 3 maja 2017, o 10:56

Ja byłem. ;) Sukiennice robią wrażenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.139s | 12 Queries | GZIP : Off ]