malownicza dolina rzeki Warty w Osjakowie

Dział do zamieszczania ofert noclegów, biur turystycznych, przewoźników i innych.
no avatar
User

mnino

Posty

1

Dołączył(a)

26 wrz 2009, o 12:18

malownicza dolina rzeki Warty w Osjakowie

Postprzez mnino » 26 wrz 2009, o 12:20

Okolice Osjakowa należą do najbardziej zalesionych w województwie łódzkim. Szczególnie atrakcyjne są lasy sosnowe położone w sąsiedztwie Warty. Rzeka ta jest osią krainy i decyduje o jej walorach turystycznych. Od północy Osjaków graniczy z Parkiem Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki a na południu z Załęczańskim Parkiem Krajobrazowym. Obszar krainy leży w obrębie Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Obrazek

Niezwykle atrakcyjny jest również szlak wodny prowadzący z Działoszyna do Konopnicy przez Osjaków. Nadaje się on świetnie do organizacji spływów kajakowych. Organizowanie spływów może wkrótce ułatwić nowoczesna przystań rzeczna na Warcie, której budowę planuje Osjaków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Osjaków posiada znakomite warunki turystyczne - położenie nad rzeką, duża ilość lasów, czyste powietrze i rozwinięta baza noclegowa: hotele, motele, ośrodek wczasowy, kwatery agroturystyczne, jak i również pole namiotowe położone nad rzeką Wartą. Osoby odwiedzające Osjaków mogą wybrać najodpowiedniejsze dla siebie miejsce do nocowania z bogatej oferty. Nocleg w pobliżu rzeki Warty sprzyja organizowaniu spływów kajakowych, które często zaczynają się lub kończą właśnie w Osjakowie ze względu na dogodne położenie przy drodze krajowej nr 8 i obszerną bazę obiektów noclegowych.

Serwisy informacyjne o Osjakowie:

http://www.osjakow.info
http://forum.osjakow.info
http://www.osjakow.pl

Obrazek
więcej informacji o noclegach na: http://osjakow.info/content/view/50/75/

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
cron