Petersburg

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Petersburg

Postprzez Nuts » 6 kwi 2017, o 19:46

Petersburg - miasto białych nocy, fantastycznej architektury, wschodniej kultury. Miasto do którego przyjeżdża kilka milionów turystów. Może w tym roku jednym z nich będę i ja. Niedługo się to okaże. Pewnie zaraz ktoś napisze, że był tam zamach, że nie jest bezpiecznie. Ale uważam, że nie ma co "wkładać" sobie tego do głowy. To może stać się wszędzie, w każdej chwili. Nawet u Nas w Warszawie. Co ma być to będzie :) Byłem w Paryżu po zamachach i było ok. Może trochę bardziej nerwowo, ale jednak nie czułem się zagrożony. Pewnie teraz będzie podobnie.
A wracając do samego Petersburga, może ktoś już tam był? Ktoś widział słynne białe noce? Jestem ciekaw jakie to wrażenie, jak się odpoczywa, gdy ciągle jest jasno.
no avatar
User

karolina_61866

Posty

17

Dołączył(a)

25 mar 2016, o 15:40

Re: Petersburg

Postprzez karolina_61866 » 7 kwi 2017, o 14:22

W czasie nocnych spacerów po Petersburgu trzeba uważać, by nie utknąć do rana na którejś z wysp, bowiem po północy podnoszone są mosty w celu umożliwienia żeglugi śródlądowej. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Ermitaż, czyli muzeum, w którym zgromadzone są dzieła sztuki, m.in.: Rembrandta, Leonarda da Vinci, Rubensa i Tycjana.
no avatar
User

Anka82

Posty

6

Dołączył(a)

9 kwi 2017, o 00:25

Re: Petersburg

Postprzez Anka82 » 9 kwi 2017, o 00:35

Warto się wybrać do Petersburga,żeby przekonać się samemu jak to jest kiedy noc jest bardzo króciutka;) Koniecznie trzeba wtedy iść nad Newę podziwiać paradę statków.A potem zrobić sobie spacerek po ogródach Peterhof,przy okazji zwiedzając też pałac.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Re: Petersburg

Postprzez Nuts » 15 kwi 2017, o 17:33

Potwierdzacie moją opinię i znalezione informacje w necie, że warto tam pojechać. Jeszcze czytam o Petersburgu ale coraz bardziej się przekonuję do wyjazdu z Wytwórnią Wypraw. Cenowo mają atrakcyjną ofertę bo od 1550 ((zależy od terminu i standardu pokoju). Mało miejsc zostało, więc muszę szybko podjąć decyzję :)
no avatar
User

ImbirHostel.pl

Posty

62

Dołączył(a)

19 kwi 2017, o 06:42

Re: Petersburg

Postprzez ImbirHostel.pl » 19 kwi 2017, o 07:09

Oczywiście, że wszystko zależy od terminu oraz standardu i czas u jaki spędzisz w Petersburgu. Samo miasto jak dla mnie jest zdecydowanie warto, wiele ciekawych miejsc i zabytków, tylko z drugiej strony cena też może odstraszać.
no avatar
User

karolina_61866

Posty

17

Dołączył(a)

25 mar 2016, o 15:40

Re: Petersburg

Postprzez karolina_61866 » 23 kwi 2017, o 18:13

Mam już jedną wycieczkę na oku która daje możliwość zobaczenia Ermitrażu. W tym roku organizuje ją wytwórnia wypraw. Obecnie Ermitaż to jedno z największych muzeów sztuki i malarstwa w Europie. Ciekawi mnie też Sobór św. Izaaka, największa prawosławna świątynia w Sankt Petersburgu oraz druga co do wielkości w Rosji
no avatar
User

BasiaBasia

Posty

3

Dołączył(a)

24 kwi 2017, o 08:09

Re: Petersburg

Postprzez BasiaBasia » 24 kwi 2017, o 08:11

Ja byłam, ale kilkanaście lat temu. od tego czasu zmienił się na lepsze :) Polecam, to zupełnie inna Rosja niż ją znamy z internetu :0
no avatar
User

Cadence

Posty

80

Dołączył(a)

23 mar 2017, o 09:10

Re: Petersburg

Postprzez Cadence » 30 kwi 2017, o 09:19

moja ciocia była kiedyś w Petersburgu i bardzo się jej podobało.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Re: Petersburg

Postprzez Nuts » 3 maja 2017, o 18:39

Super. Przekonaliście mnie do tego wyjazdu. Jadę w drugiej połowie czerwca z (a jakże) Wytwórnią Wypraw. Ciekawe jakie na mnie wrażenie zrobi to miasto. Już coraz mniej wolnych miejsc jest, no ale za cenę 1750 (pokój 2-osobowy) to nie dziwne :) Jestem ciekaw krążownika Aurora.
no avatar
User

DworSierakow.pl

Posty

64

Dołączył(a)

27 lut 2017, o 07:21

Re: Petersburg

Postprzez DworSierakow.pl » 15 maja 2017, o 04:57

Podaj nieco więcej szczegółów odnośnie wyjazdu, macie jakiś program wycieczki, zwiedzania? Petersburg to przepiękne i dosyć specyficzne miasto, zdecydowanie warto się tam udać chociaż na jeden weekend i zwiedzić główne zabytki z przewodnikiem.
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.062s | 12 Queries | GZIP : Off ]