Podatek u źródła

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

jagna

Posty

269

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

Podatek u źródła

Postprzez jagna » 17 sie 2021, o 07:15

Witam,
Podatek u źródła https://magazynprzedsiebiorcy.pl/podatek-u-zrodla jest dla mnie nowością i proszę o pomoc.
Do tej pory przy zakupie usług UE udawało mi się, ponieważ usługi booking nie podlegają pod to, facebook, microsoft i inne duże mają swoje certyfikaty ogólnodostępne. Co prawa z VW leasing był problem ale ostatecznie jakieś tam skany tego certyfikatu mam.
Wracając jednak do problemu.
Firma na swoją stronę sklepu internetowego zakupiła w słowackiej firmie wyszukiwarkę produktów jakiś super ekstra (taki super szybki silnik do lupki "znajdź") czyli jak dla mnie spółka słowacka osiągnęła przychód z praw autorskich.
Niestety nie dysponujemy certyfikatem rezydencji podatkowej i raczej nie uda nam się go uzyskać od tej słowackiej firmy. Ten turbo silnik kosztował załóżmy 500 euro + instalacja 100 eur wyszukiwarki + instalacja silnika wyszukiwarki 50 eur. Każda z tych pozycji na osobnej fakturze.
Co teraz? Liczę 500e z dnia poprzedzającego dzień wystawiania faktury załóżmy 4,5 czyli 2 250,00 zł i 20% z tego czyli 450 zł płacę jako ten podatek u źródła? Czy 20% z 650 eur jako usługa kompleksowa?
Co dalej, tą kwotę 450 zł wpłacam gdzie? Na mikrorachunek? formularz wybieram CIT-10Z przy tej wpłacie? Co jeżeli załóżmy po wpłacie tych 450 zł otrzymam ten certyfikat rezydencji podatkowej? Pisać pismo o zwrot?
Proszę o pomoc, pojęcia nie mam jak ten podatek u źródła rozliczyć
Na tym polega problem z piciem. Gdy wydarzy się coś złego, pijesz, zeby zapomnieć. Kiedy zdarzy się coś dobrego, pijesz, żeby to uczcić. A jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, pijesz po to, zeby coś się działo

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.121s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron