Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

adam kowalski

Posty

3

Dołączył(a)

29 sie 2013, o 12:34

Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez adam kowalski » 5 gru 2013, o 11:51

Co sądzicie na ten temat? Większość ludzi ciągnie w góry, a ja się zastanawiam nad wyjazdem nad Morze Bałtyckie do Rewala. Miasto wygląda ładnie zimą, ale zastanawiam się, czy warto się tam wybrać i czy będzie co robić. Znalazłem wirtualny spacer po Rewalu rewal.net.pl/#panoramy i w sumie takie fajne miasteczko, noclegi zimą też tańsze niż w sezonie. Może warto zaryzykować??
no avatar
User

Jastrzebiec_eu

Posty

26

Dołączył(a)

19 paź 2013, o 14:00

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez Jastrzebiec_eu » 5 gru 2013, o 14:46

Moim zdaniem o wiele bardziej atrakcyjnie przedstawia się wyjazd w góry,tutaj poczujemy ten klimat i atmosferę zimy. W szczególności chodzi mi o Tatry:)
no avatar
User

tomek2013

Posty

6

Dołączył(a)

21 gru 2013, o 11:56

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez tomek2013 » 21 gru 2013, o 13:19

Większości osób wydaje się, że morze najlepsze jest faktycznie latem, kiedy można wylegiwać się na plaży i kąpać. Oczywiście dużo turystów jeździ nad morze tylko w tym celu, stąd to przekonanie. Prawda jest jednak taka, że w czasie zimy nad morzem także może być miło. Jest wówczas mniej turystów, ceny są bardziej atrakcyjne, a spacery po plaży są równie wspaniałe co i latem. Nadmorskie lasy, w których nie brakuje ścieżek turystycznych także mogą zimą zachwycać. A atrakcje typu muzea i różne zabytki można odwiedzać o każdej porze roku.
no avatar
User

majesta

Posty

249

Dołączył(a)

6 paź 2012, o 13:19

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez majesta » 26 gru 2013, o 18:42

Wszystko zależy od tego czego dana osoba oczekuje na wakacjach ;) Ja na przykład od leżenia na plaży o wiele bardziej wolę zwiedzać tak więc miesiące od jesieni do wiosny są jak dla mnie lepsze od lata kiedy to jest wiele turystów i ceny obiektów noclegowych są znacznie wyższe niż poza sezonem ...
Sama ostatnio odwiedziłam Świnoujście i jeśli planujecie wybrać się kiedyś zimą nad morze to tylko tam. Świetna miejscowość, bardzo wiele zabytków i stanowi znakomitą bazę wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości.
Generalnie ceny noclegów nie należą do najniższych ale jeśli chcecie zaoszczędzić to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie osobnego mieszkania, szczególnie gdy jedziecie w kilka osób. Wtedy wychodzi szczególnie tanio.
My z mężem i czwórką znajomych w tym roku w Świnoujściu wynajęliśmy to mieszkanie: http://swinoujscie.baltichome.pl/pl/apa ... 25-bpplaza
Bardzo wygodne, nowocześnie urządzone, myślę, że salon podobałby się każdemu:
Obrazek
Myślę, że wynajmiemy go ponownie w przyszłym roku ponieważ wygoda nie do porównania. No i było blisko do fajnej i piaszczystej plaży ;)
Jedyną wadą jest konieczność płacenia kaucji ale tak jest zawsze gdy wynajmuje się mieszkanie.
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.
no avatar
User

tomek2013

Posty

6

Dołączył(a)

21 gru 2013, o 11:56

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez tomek2013 » 4 sty 2014, o 12:47

Świnoujście faktycznie jest fantastycznym miastem. Miałem też okazję być tam w czasie zimy, wrażenia super:) Niedługo, bo końcem stycznia wybieramy się do znajomych do Łeby i może przy odrobinie szczęścia uda się zwiedzić kilka innych miast, w tym Świnoujście, którym jestem zachwycony;)
no avatar
User

sioge

Posty

5

Dołączył(a)

2 sty 2014, o 06:56

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez sioge » 5 sty 2014, o 16:17

Wszystko zależy od tego co zamierzasz robić zimą nad morzem. Raz byłem na sylwestra nad morzem i chyba w normalne dni to bym się tam nudził. W górach zdecydowanie więcej atrakcji.
Baza noclegowa - Polska-baza.pl
no avatar
User

lubiefutbol

Posty

8

Dołączył(a)

8 sty 2014, o 12:32

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez lubiefutbol » 8 sty 2014, o 12:35

Zgadzam się z Sogie. Wszystko zależy od tego co lubisz. Mnie kiedyś namówili na wyjazd nad morze zimą. Szczerze.. żałuję do dzisiaj, ale to kwestia tego kto co lubi:)
http://spij-zdrowo.pl- sklep internetowy z materacami
Znajdź napędy do bram
no avatar
User

Various

Posty

124

Dołączył(a)

10 sty 2014, o 10:36

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez Various » 10 sty 2014, o 12:36

Zima nad morzem to zupełnie nieporównywalny klimat w stosunku do lata. Puste plaże idealne miejsce na spacer wzdłuż brzegu, oblodzone molo, dryfująca kra, jeszcze jak jest sporo śniegu wygląda to bardzo efektownie, nawet powietrze zimą jest inne.. heh ale to trzeba być chyba poetą żeby to zobrazować :P więc lepiej przekonać się samemu :)
no avatar
User

DziewczynaBilla

Posty

211

Dołączył(a)

1 paź 2012, o 21:16

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez DziewczynaBilla » 10 sty 2014, o 19:29

Various napisał(a):Zima nad morzem to zupełnie nieporównywalny klimat w stosunku do lata. Puste plaże idealne miejsce na spacer wzdłuż brzegu, oblodzone molo, dryfująca kra, jeszcze jak jest sporo śniegu wygląda to bardzo efektownie, nawet powietrze zimą jest inne.. heh ale to trzeba być chyba poetą żeby to zobrazować :P więc lepiej przekonać się samemu :)


No właśnie coś w tym stylu chciałam napisać:)
Ja wprawdzie wolę morze latem, bo jednak nie ma to jak opalanie się na pięknej, piaszczystej plaży (polecam Wicie - fajne domki blisko morza tam są), ale zimą zdarzyło mi raz być nad morzem, bodaj w Sopocie i byłam zachwycona właśnie tą pustką, ciszą, wszechorgarniającym spokojem.
Extra sprawa
no avatar
User

WillaSwoboda.pl

Posty

28

Dołączył(a)

17 sty 2014, o 18:26

Re: Czy warto spędzić urlop zimą nad Morzem

Postprzez WillaSwoboda.pl » 17 sty 2014, o 18:39

Moim zdaniem zima jest po to aby poczuć trochę tego klimatu i góry prezentują się znacznie lepiej- są piękne,zaśnieżone oraz można sprawdzić swoje siły na nartach lub desce snowboardowej,to bardzo fajna sprawa.
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.100s | 12 Queries | GZIP : Off ]