Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

Pepperoni

Posty

82

Dołączył(a)

19 gru 2012, o 14:17

Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez Pepperoni » 28 kwi 2014, o 11:11

Inwazja kleszczy na działce przy agroturystyce!
Jak się ich szybko pozbyć, żeby turystów mi nie wywiało?
Prawdziwe oblęzenie..
no avatar
User

DziewczynaBilla

Posty

211

Dołączył(a)

1 paź 2012, o 21:16

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez DziewczynaBilla » 29 kwi 2014, o 06:41

A zamów sobie fachowców jakichś od oprysków na kleszcze, niech teren przelecą i będziesz mieć z głowy.
W Warszawie takie termiczne zamgławianie kleszczy robi firma green style ( http://greenstyle.com.pl/zwalczanie-kleszczy-warszawa/) - jak masz tą agroturystykę w okolicy to problem z głowy, a jak nie to w swoim regionie szukaj podobnych usług.
To naprawdę fajnie działa.
no avatar
User

wwars

Posty

12

Dołączył(a)

4 maja 2014, o 18:08

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez wwars » 4 maja 2014, o 18:20

Nawet nie wiedziałem, że są jakieś specjalne ekipy do zwalczania kleszczy... Rzeczywiście, kleszcze to nie lada problem a potencjalni turyści szybko zrażą się do takiego miejsca. Może to tylko sezonowy problem i za rok kleszczy będzie o wiele mniej.
no avatar
User

olanowaa

Posty

7

Dołączył(a)

4 maja 2014, o 21:13

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez olanowaa » 4 maja 2014, o 21:16

Brr, ja miałam dwa razy kleszcza w nodze, na szczęście udało mi się go w całości wyjąć. Na pewno są jakieś preparaty na kleszcze, które stosują też działkowicze - może najlepiej popytać właśnie wśród tych osób. Trzeba coś z tym zrobić, lepiej nie liczyć, że za rok kleszcze same się wyniosą. Może być wręcz odwrotnie - może być ich o wiele więcej.
no avatar
User

PensjonatLotos.pl

Posty

11

Dołączył(a)

6 maja 2014, o 10:46

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez PensjonatLotos.pl » 6 maja 2014, o 11:13

Teraz generalnie rzecz biorąc mamy do czynienia z inwazją kleszczy,więc lepiej zapobiegać i chronić swoje ciało niż potem leczyć. Sezon na kleszcze oraz inne pasożyty właśnie się rozpoczął.
no avatar
User

Cygnus

Posty

10

Dołączył(a)

7 maja 2014, o 12:38

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez Cygnus » 7 maja 2014, o 13:01

Wydaje mi się, że wystarczy sobie kupić preparat odstraszający muchy, meszki, komary itp itd. Ważne, żeby miał w swoim składzie DEET ;]
no avatar
User

Various

Posty

124

Dołączył(a)

10 sty 2014, o 10:36

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez Various » 9 maja 2014, o 12:56

Każdy pisze preparaty.. niech ktoś poda nazwe takiego który stosuje i działa :D bo nie ukrywam, że do tej pory stosowałem różne nawet nie pamiętam nazw bo nie ma czego pamiętać NIE DZIAŁAŁY - komary zjadły nas żywcem ;/
no avatar
User

trucicielka

Posty

44

Dołączył(a)

9 maja 2014, o 15:47

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez trucicielka » 13 maja 2014, o 09:42

Też niestety nie znam nic naprawdę skutecznego, a w swoim życiu wypróbowałam już niejednego - poczynając od tych szeroko reklamowanych a kończąc na jakiś nieznanych firmach.
no avatar
User

adus

Posty

13

Dołączył(a)

13 maja 2014, o 17:34

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez adus » 13 maja 2014, o 17:52

Chyba w całej Polsce jest coraz więcej kleszczy, więc większość ośrodków agroturystycznych będzie się z tym zmagać. Ja zawsze chodzę do lasu odpowiednio ubrana, koniecznie spryskuję się różnymi specyfikami - póki co, nigdy kleszcza nie miałam.
no avatar
User

tartak

Posty

13

Dołączył(a)

14 maja 2014, o 07:24

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez tartak » 14 maja 2014, o 07:38

Aż dostałem dreszczy od tych kleszczy;) Faktycznie, trzeba coś z tym zrobić, bo jest ich coraz więcej. Najgorsze jest to, że niektóre przenoszą boleriozę... Chyba najlepiej się zaszczepić, aby poczuć się choć trochę bezpieczniej.
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.371s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron