Jedzenie w krajach egzotycznych

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Hotel-Lidia.pl

Posty

57

Dołączył(a)

4 lip 2013, o 11:06

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez Hotel-Lidia.pl » 21 paź 2013, o 10:50

No powiedzmy o azjatycką kuchnię i tamtejsze przysmaki- wielu z nich po prostu nie przełknęłabym za nic na świecie... Podobnie jak sushi:)
no avatar
User

sebastian

Posty

5

Dołączył(a)

10 lis 2013, o 00:13

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez sebastian » 10 lis 2013, o 00:19

Ja uwielbiam turystykę kulinarną:) Pod tym względem bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Madera. Lubię po powrocie do domu eksperymentować i samodzielnie przygotowywać posiłki, które poznałem na wyjazdach.
no avatar
User

Hotel-Lidia.pl

Posty

57

Dołączył(a)

4 lip 2013, o 11:06

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez Hotel-Lidia.pl » 19 gru 2013, o 12:48

A co takiego szczególnego polecasz skosztować na Maderze oprócz oczywiście wina? Bo to jest tam numerem jeden:)
no avatar
User

wwars

Posty

12

Dołączył(a)

4 maja 2014, o 18:08

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez wwars » 4 maja 2014, o 18:27

Z tym jedzeniem za granicą to trzeba uważać, bo nasz żołądek nie jest przyzwyczajony do niektórych, szczególnie egzotycznych dań. Lepiej czasami powstrzymać się od kosztowania, niż później zmagać się z rozstrojem żołądka;)
no avatar
User

waria

Posty

7

Dołączył(a)

11 maja 2014, o 14:05

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez waria » 11 maja 2014, o 14:33

Ja zawsze jak jestem za granicą to staram się jak najwięcej skosztować regionalnego jedzenia, ale jestem przy tym dość ostrożna. Wiem, że niektóre potrawy mogłyby mi zaszkodzić, a nie zamierzam zepsuć sobie urlopu problemami z żołądkiem;) Dlatego zawsze jem w większych restauracjach, w których przebywa wielu turystów.
no avatar
User

jagna

Posty

269

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez jagna » 13 maja 2014, o 08:43

Ja również staram się zwracać na to dużą uwagę.W zeszłym roku na przykład byliśmy z mężem w Egipcie i dlatego własnie,że przestrzegaliśmy reżimu żywnościowego nie dopadła nas tak zwana klątwa faraona. Spędziliśmy nasze wakacje bardzo przyjemnie i bezstresowo.
Polecam poczytać sobie ten artykuł: http://slonecznyegipt.pl/kulinaria/ - znajdują się tam ciekawe informacje własnie o kulinariach w Egipcie a także wiele innych, które warto jest wiedzieć planując podróż właśnie w tych rejonach ;)
Pozdrawiam.
no avatar
User

trucicielka

Posty

44

Dołączył(a)

9 maja 2014, o 15:47

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez trucicielka » 13 maja 2014, o 09:48

Będąc zagranicą bardzo często kosztuję regionalnych potraw i produktów, aczkolwiek są takie dania, których na pewno bym nie tknęła.
no avatar
User

adus

Posty

13

Dołączył(a)

13 maja 2014, o 17:34

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez adus » 13 maja 2014, o 18:07

Ja chyba nie potrafiłabym przełknąć ślimaków albo dań z ośmiornicy lub innych mięczaków. Jakoś tak czuje do tego typu potraw obrzydzenie i choćby nie wiadomo jak wytwornie były podane, to i tak nie byłabym w stanie się skusić:)
no avatar
User

edek

Posty

14

Dołączył(a)

14 maja 2014, o 18:09

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez edek » 14 maja 2014, o 20:35

fakt, można się nieźle zatruć, szczególnie w Turcji. Mój przyjaciel niedawno stamtąd wrócił i skarżył się, że niemal codziennie coś mu zaszkodziło. Najlepiej jeść w sprawdzonych knajpkach, a nie jakiś pobocznych - nie warto oszczędzać na jedzeniu.
no avatar
User

karola

Posty

11

Dołączył(a)

17 maja 2014, o 23:41

Re: Jedzenie w krajach egzotycznych

Postprzez karola » 18 maja 2014, o 00:06

Po prostu trzeba być ostrożnym i we wszystkim zachować umiar. Na pewno nie można wszystkiego ślepo wszystkiego próbować. Należy też zwrócić uwagę na odpowiednie łączenie pokarmów - często to właśnie to nas gubi na wyjazdach.
Poprzednia strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.106s | 12 Queries | GZIP : Off ]