Turcja - informacje ogólne

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Rocky

Posty

45

Dołączył(a)

4 maja 2009, o 18:00

Turcja - informacje ogólne

Postprzez Rocky » 18 maja 2009, o 16:22

Terytorium Turcji obejmuje półwysep Azji Mniejszej wraz z przylegającymi do niego od wschodu obszarami oraz połu -wschodnie krańce Półwyspu Bałkańskiego i zajmuje powierzchnię około 779 tys. km2. Część azjatycka (97% powierzchni kraju oddzielona jest od części europejskiej Morzem Marmara cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcja graniczy z Grecją, Bułg Armenią, Gruzją, Iranem, Irakiem i Syrią. Linia brzegowa licz niemal 8 400 km.
Stolicą państwa jest Ankara, największym miastem - Stambu Zdecydowaną większość spośród około 63 min mieszkańców st muzułmanie. Językiem oficjalnym jest turecki.
no avatar
User

jagna

Posty

270

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez jagna » 26 cze 2014, o 06:00

Dodam jeszcze, że na tej stronie:
http://wakacyjnaturcja.pl/najnowsze-informacje/ - znajduje się bardzo duże źródło informacji o Turcji tak wiec warto jest sobie poczytać przed wyjazdem.
Polecam wejść również w zakładkę z informacjami dla turystów.
Na tym polega problem z piciem. Gdy wydarzy się coś złego, pijesz, zeby zapomnieć. Kiedy zdarzy się coś dobrego, pijesz, żeby to uczcić. A jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, pijesz po to, zeby coś się działo
no avatar
User

aniamikos

Posty

5

Dołączył(a)

25 lip 2014, o 07:58

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez aniamikos » 25 lip 2014, o 08:12

Ja byłam w Turcji i powiem tak na wypoczynek jest za gorącą chodzi o wilgoć jest ogólnie nieprzyjemnie nie to co w Egipcie, a do zwiedzania to szczerze nie polecam objazdówek, nuda
no avatar
User

RiverPark_com_pl

Posty

13

Dołączył(a)

1 sie 2014, o 10:37

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez RiverPark_com_pl » 1 sie 2014, o 10:53

Nuda w Turcji? To chyba te objazdówki były kiepskie bo Stambuł,Troja i kilka innych zabytków na pewno nikogo nie powinny nudzić,sam klimat tez bardzo przyjemny,taki typowo egzotyczny.
no avatar
User

kijaneczka

Posty

27

Dołączył(a)

18 lip 2014, o 08:14

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez kijaneczka » 28 sie 2014, o 07:44

Warto, za nim zdecydujecie się na konkretny hotel, przeczytać sobie opinie o nim na http://www.kurortymarzen.pl
Byłam na objazdówce po Turcji i wiem, że hotele dają tam wiele do życzenia i 5* hotel może być gorszy od 3*.
no avatar
User

BalticKorona_pl

Posty

40

Dołączył(a)

18 wrz 2014, o 09:48

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez BalticKorona_pl » 18 wrz 2014, o 10:09

Turca to również fantastyczny kraj pod względem zabytków,weźmy samą Troję,Efez czy Stambuł i już mamy kapitalną objazdówkę. Moim marzeniem jest właśnie wyjazd d Turcji,moze kiedyś się spełni:)
no avatar
User

biedroska

Posty

118

Dołączył(a)

3 mar 2015, o 12:17

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez biedroska » 4 lip 2016, o 09:42

Turcja to bardzo klimatyczne Państwo. Byłam tam rok temu z chłopakiem i od razu zakochaliśmy się w tym kraju. Z tego co pamietam udalo nam sie kupic bardzo tanie bilety lotnicze na http://www.eloty.pl/turcja/ i polecieliśmy na tydzień. Rozważamy właśnie też w tym roku czy tam nie poleciec na jakies last minute hmn..
no avatar
User

eDom

Posty

367

Dołączył(a)

5 sty 2016, o 21:50

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez eDom » 6 lip 2016, o 10:49

Polecamy szukać noclegów na naszej stronie http://www.edom.pl/noclegi/tr/turcja Jednak przede wszystkim zalecamy ostrożność i sprawdzanie ostrzeżeń na stronie MSZ. Warto podróżować, ale rozsądnie.
no avatar
User

Eden-Ciechocinek_eu

Posty

310

Dołączył(a)

11 kwi 2015, o 10:15

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez Eden-Ciechocinek_eu » 11 lip 2016, o 07:36

Ja mam wątpliwości czy w chwili obecnej Turcja to dobry i bezpieczny kierunek na wakacje,bo szczerze mówiąc to chyba raczej nie bardzo. Można spędzić równie udane wczasy w Polsce,bez stresu i pośpiechu.
no avatar
User

milogostkrol

Posty

1

Dołączył(a)

11 lip 2016, o 12:29

Re: Turcja - informacje ogólne

Postprzez milogostkrol » 11 lip 2016, o 12:37

Chciałbym pojechać do Turcji ale tak jak inni mam pewne obawy, ostatnio świat za bardzo wariował, również wybiorę w tym roku wakacje w kraju ;)
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.102s | 13 Queries | GZIP : Off ]