Finanse w podrózy

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

majesta

Posty

249

Dołączył(a)

6 paź 2012, o 13:19

Finanse w podrózy

Postprzez majesta » 30 lip 2014, o 06:07

Witam. Jak radzicie sobie z finansami w podrózy? Posiadacie konta walutowe albo kartę kredytową? Oczywiście na krótkie podróże biorę ze sobą gotówkę jednak zastanawiam się jak to rozwiązać w przypadku dłuższych wyjazdów ( kiedy jednak wolałbym nie wozić całej kasy ze sobą ) oraz niekiedy przecież istnieje ryzyko ,że wypadnie jakiś nieplanowany wydatek...
no avatar
User

jagna

Posty

269

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

Re: Finanse w podrózy

Postprzez jagna » 1 sie 2014, o 06:42

Wszystko jest zależne jaki jest to długi wyjazd. W przypadku krótszych na tydzień albo dwa warto jest wybrac kartę kredytową ponieważ jest łatwo dostępna we wszystkich bankach ale w przypadku dłuższych na miesiac dwa ja wybrałabym jednak konto walutowe ponieważ wypłaty z bankomatów zagranicznych są jednak w tym przypadku tańsze.
http://www.comperia.pl/karta-czy-konto- ... riapl.html - tutaj masz porównanie.
no avatar
User

RiverPark_com_pl

Posty

13

Dołączył(a)

1 sie 2014, o 10:37

Re: Finanse w podrózy

Postprzez RiverPark_com_pl » 1 sie 2014, o 10:50

Mam podobne zdanie,z tym ze dla mnie osobiście karta kredytowa jest po prostu bardziej praktyczna i łatwo się z niej korzysta,bez zbędnych komplikacji. Gdybym miał coś doradzać to zamiast konta walutowego,lepszą opcją jest właśnie karta.
no avatar
User

majesta

Posty

249

Dołączył(a)

6 paź 2012, o 13:19

Re: Finanse w podrózy

Postprzez majesta » 4 sie 2014, o 05:25

Jak do tej pory braliśmy z mężem głownie kasę ze sobą jednak tak sobie myślę,ze może nie jest to mądre rozwiązanie ponieważ w przypadku gdy ktoś okradnie to zostaje się jednak całkowicie na lodzie...
Chcielibyśmy wynająć sobie campera i wybrać się na miesiąc czasu w podróż tak więc jednak założę sobie to konto walutowe.
Dzięki za zestawienie. Sama jakie konkretnie konto możesz mi polecić?
no avatar
User

jagna

Posty

269

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

Re: Finanse w podrózy

Postprzez jagna » 5 sie 2014, o 05:32

Ja za jakiś czas będę konto walutowe przenosiła do BGŻ ponieważ mają darmową obsługę konta( na terenie UE) oraz nie taki najgorszy przelicznik. Ja jednak nie robię dużych transakcji w Euro. Jeśli sama zamierzasz wymieniać o wiele więcej kasy to jednak lepiej jest w banku, który ma lepszy przelicznik ( sama sobie patrzę na artykuł to obecnie jest to Raiffeisen Bank).
no avatar
User

majesta

Posty

249

Dołączył(a)

6 paź 2012, o 13:19

Re: Finanse w podrózy

Postprzez majesta » 6 sie 2014, o 05:10

No ok. Muszę się zastanowić. Może całą sprawę skonsultuję z mężem ( w końcu to również jego sprawa ).
A może po prostu uznamy,ze lepsza będzie karta kredytowa. W sumie tak jak napisała koleżanka żadnych zbędnych komplikacji.
Jeszcze raz przejrzę sobie to zestawienie comperia ! Dzięki !
no avatar
User

logo

Posty

177

Dołączył(a)

20 sie 2014, o 14:01

Re: Finanse w podrózy

Postprzez logo » 14 paź 2014, o 12:07

Skorzystaj ze stron, które opisują zalety konkretnych kont. Nie każdemu pasuje to samo, więc bez sensu żebym Ci polecał. Po prostu zobacz tu poczytaj, może coś Cię przekona. A chcesz po prostu oszczędzać czy myślisz też o kredycie?
no avatar
User

HotelWilga.pl

Posty

11

Dołączył(a)

15 paź 2014, o 11:32

Re: Finanse w podrózy

Postprzez HotelWilga.pl » 15 paź 2014, o 11:45

Karta kredytowa jest wygodniejsza,płacisz przy użyciu pinu a potem już po powrocie rozliczasz się ze wszystkiego więc to ogromna wygoda i nie widzę sensu aby posiadać osobno konto walutowe.
no avatar
User

staszek-lokuy

Posty

4

Dołączył(a)

25 kwi 2014, o 07:18

Lokalizacja

Wrocław

Re: Finanse w podrózy

Postprzez staszek-lokuy » 12 gru 2014, o 14:29

Ja wolę nie brać za dużo pieniędzy w podróż bo i tak dużo zwykle wydaję na samo zorganizowanie wycieczki. raz to się nawet zadłużyłem, potem firma kruk, windykacje na głowie, te sprawy - więc teraz się nauczyłem, żeby z tym uważać.
no avatar
User

VillaPalladium.pl

Posty

44

Dołączył(a)

2 sie 2014, o 11:02

Re: Finanse w podrózy

Postprzez VillaPalladium.pl » 12 sty 2015, o 13:54

Wystarczy zabrać ze sobą kartę do bankomatu którą zresztą możemy płacić czy nawet pobierać gotówkę za granicą w euro i wtedy nie będziemy musieli martwic się o to,że podróżujemy z nadmiarem gotówki w portfelu.
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.096s | 13 Queries | GZIP : Off ]