Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

malgoska

Posty

7

Dołączył(a)

3 cze 2014, o 17:10

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez malgoska » 3 cze 2014, o 17:53

Kleszcza można złapać dosłownie wszędzie - może nawet przeskoczyć na nas od psa czy kota. Najlepiej zdecydować się na szczepionkę, aby chociaż zniwelować ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Swoją drogą, zawsze mnie to zastanawiało, jak to się dzieje, że odwłok kleszcza jest w stanie się aż tak powiększyć pod wpływem wypitej krwi.
no avatar
User

Imielinski62

Posty

5

Dołączył(a)

9 cze 2014, o 18:36

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez Imielinski62 » 9 cze 2014, o 18:40

hmm mnie tez to zastanawia. i dokladnie tak jak mowisz mozna je zlapac wszedzie.
no avatar
User

beataxx

Posty

126

Dołączył(a)

19 maja 2014, o 13:11

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez beataxx » 1 kwi 2015, o 13:56

Dlatego ja zawsze na wiosnę kupuję odpowiednie akcesoria i coś takiego jak obroża dla kota przeciw pasożytom i kleszczom. Nie ma lepszej metody jak ta obroża. Krople działają krótko i po każdym deszczu trzeba je odnawiać.
no avatar
User

BalticKorona_pl

Posty

40

Dołączył(a)

18 wrz 2014, o 09:48

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez BalticKorona_pl » 2 kwi 2015, o 09:18

Właśnie dlatego nie wybieram agroturystyki tylko raczej dobre i godne zaufania apartamenty o wysokim poziomie,tam przynajmniej mam pewność że solidnie wypoczne:)
no avatar
User

lelek

Posty

4

Dołączył(a)

6 kwi 2015, o 16:55

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez lelek » 6 kwi 2015, o 17:04

Zgadzam się, aby złapać kleszcza nie trzeba spędzać wakacji w ośrodku agroturystycznym. Ja miałam już wiele razy i akurat za każdym razem było to po wizycie w miejskim parku lub na działce. Najlepiej się zaszczepić na odkleszczowe choroby, aby być spokojnym. Chociaż, wiadomo, jak to jest z boleriozą...
no avatar
User

wakacyjna

Posty

63

Dołączył(a)

30 sty 2013, o 10:38

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez wakacyjna » 8 kwi 2015, o 16:24

Ja kleszcza miałam tylko raz w życiu. Jakoś szczególnie sie ich nie obawiam.
Zabezpieczam za to zwierzęta, bo jeden mój pies zdechł w wyniku choroby odkleszczowej i nie chcę powtórki.
no avatar
User

tomaszjawor10

Posty

3

Dołączył(a)

22 kwi 2015, o 09:46

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez tomaszjawor10 » 22 kwi 2015, o 09:51

Najlepiej zamów specjalistów którzy wytępią owady. Im szybciej tym łatwiej będzie się pozbyć kleszczy. Turyści przyjeżdżają do agroturystyki po to żeby odpocząć i miło spędzić czas, a nie walczyć z kleszczami.
Wybieram się do agroturystyki na urlop.
no avatar
User

CentrumWczasowe_pl

Posty

57

Dołączył(a)

30 lip 2013, o 14:05

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez CentrumWczasowe_pl » 22 kwi 2015, o 10:53

Kleszcza można złapać dosłownie wszędzie,ponieważ teraz jest ich prawdziwa inwazja,musimy po prostu uważać i jeżeli wybieramy się do lasu to obowiązkowo w cieplejszym ubraniu ,nigdy nie z gołą skóra na wierzchu.
no avatar
User

lou23

Posty

108

Dołączył(a)

10 wrz 2014, o 18:45

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez lou23 » 20 maja 2015, o 09:43

Dokładnie, kleszcza można przynieść nawet ze spaceru po parku albo co gorsze z prac ogrodowych... Tak naprawdę jedyną metodą jest dokładnie się obejrzeć po powrocie do domu, umiejętnie i szybko wyciągnięty kleszcz nie jest groźny.
no avatar
User

beataxx

Posty

126

Dołączył(a)

19 maja 2014, o 13:11

Re: Inwazja kleszczy przy agroturystyce!

Postprzez beataxx » 10 maja 2016, o 05:58

Zwierzęta domowe można bardzo skutecznie zabezpieczyć przeciwko kleszczom.
Zazwyczaj to one zabezpieczają nas przed nimi, ponieważ one je przyciągają.
Bardzo lubię chodzić po bezdrożach i jeszcze nigdy nie miałam kleszcza na sobie, ale z psa czy kota czasami zdarzało mi się nawet 10 wyciągać.
Bardzo fajne krople można kupić u weterynarza, nie wiecie czy Biedronka też takie sezonowo posiada. Ich stały asortyment co do zwierząt jest rewelacyjny. Zwłaszcza ten żwirek sylikonowy- http://www.biedronka.pl/index.php/pl/pr ... ence-3-8-l
Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.105s | 13 Queries | GZIP : Off ]