Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

Agnieszka3

Posty

209

Dołączył(a)

29 sty 2013, o 09:15

Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez Agnieszka3 » 23 cze 2015, o 11:04

W jaki sposób można ochronić swoje zwierzaki przed atakiem kleszczy i pcheł na wakacjach?
Co wy stosujecie i co waszym zdaniem działa najskuteczniej?
no avatar
User

lazarus

Posty

264

Dołączył(a)

22 maja 2014, o 07:43

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez lazarus » 23 cze 2015, o 15:49

Przeważnie te preparaty łączą w sobie ochronę przeciwko atakom kleszczy i pcheł, więc nie trzeba stosować różnych jednocześnie.
Zobacz sobie na przykład ten środek na kleszcze dla psa.
Ma wzmocnione działanie, więc powinien się sprawdzić.
Warto zabrać coś takiego ze sobą na wakacje, żeby móc w trakcie ponowić aplikację środka.
no avatar
User

Lubczyk

Posty

4

Dołączył(a)

29 cze 2015, o 16:36

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez Lubczyk » 5 lip 2015, o 19:37

Jakikolwiek środek na kleszcze jest dobry, aczkolwiek taki do pryskania ogrodu jest moim zdaniem bez sensu bo od czasu kiedy zacząłem go stosować moje koty wracają z pola trzy razy bardziej zakleszczone niż zwykle, a zawsze starałem się spryskać wszystko jak najdokładniej więc nie wierzę, żeby nieskuteczność takiego preparatu leżała w moim niedopatrzeniu.
no avatar
User

hanianow

Posty

28

Dołączył(a)

6 lip 2015, o 11:52

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez hanianow » 6 lip 2015, o 12:05

Ja swojemu psu zakładam obrożę odstraszającą takie owady. Póki co nie musiałam jeszcze usuwać żadnych insektów więc sprawdza się dobrze.
no avatar
User

Eden-Ciechocinek_eu

Posty

310

Dołączył(a)

11 kwi 2015, o 10:15

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez Eden-Ciechocinek_eu » 7 lip 2015, o 11:38

Ja podobnie,z tym że obroże pies ma przez cały rok,a teraz kiedy jest sezon na kleszcze to dodatkowo pryskam go specjalnym preparatem Fripex,jest naprawdę skuteczny,do tej pory nie złapał ani jednego kleszcza.
no avatar
User

lou23

Posty

108

Dołączył(a)

10 wrz 2014, o 18:45

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez lou23 » 7 lip 2015, o 14:44

Moim zdaniem najlepiej byłoby poradzić się weterynarza. On najlepiej rozpozna potrzeby naszego pupila :)
no avatar
User

Boszar

Posty

1

Dołączył(a)

31 sie 2017, o 09:48

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez Boszar » 31 sie 2017, o 10:35

Chroniąc swojego psa przed pasożytami, pamiętajmy by go nie narażać na negatywny wpływ toksycznych substancji. Mojego psa chronię przed kleszczami i pchłami za pomocą obroży nasączonej bio olejkami eterycznymi, jak również spryskuję jego sierść za pomocą dostępnych w sklepach zoologicznych środków opartych na naturalnych składnikach.
Zapraszam na blog o pożyczkach. Znajdzesz odpowiedzi na wiele pytań.
no avatar
User

rewolwero

Posty

7

Dołączył(a)

7 gru 2017, o 15:29

Re: Jak chronić zwierzaki przed kleszczami

Postprzez rewolwero » 27 lut 2020, o 11:35

Wiesz, niema na to w sumie żadnego skutecznego sposobu. Ja mam z john doga taką apteczkę dla psa, jest tam m.in. przyrząd do usuwania kleszczy. Jedni mówią że bluza dla psa minimalnie tam chroni przed kleszczami, w sumie jest w tym trochę racji bo człowiek się chroni ubierając długą odzież.. 8-) Jeśli chciałabyś kupić bluzę to polecam tą https://johndog.pl/produkt/bluza-dla-ps ... dog-black/ Na wiosnę będzie ok, jest z cieniutkiego polaru, bardzo fajna

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.126s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron