Iran

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Iran

Postprzez Nuts » 1 cze 2016, o 13:32

Byłem w tym roku z Wytwórnią Wypraw w Iranie w kwietniu, trzeba przyznać przygoda życia, kraj zupełnie inny niż te które zwiedziłem do tej pory, a trochę widziałem i w europie i kraje islamskie. Przede wszystkim ludzie - mili, serdeczni, częstują jedzeniem, zachowują się często jakby po raz pierwszy widzieli obcokrajowca. Bardzo gościnni ludzie, w ogóle nie ma nachalnych naciągaczy na bazarach jak w turystycznych krajach arabskich, to zadziwiające jak na zorganizowaną wycieczkę ale pomimo czasu
wypełnionego programem, udało mi się poznać wielu miejscowych. Do tego stopnia mi się podobało, że chyba jesienią wybiorę się raz jeszcze. Niedrogo, niekomercyjnie, mało turystów - naprawdę polecam. Przede wszystkim jest co oglądać, my zwiedziliśmy cały kraj, chociaż jest to kraj niemały, program Wytwórni Wypraw jest niepowtarzalny, nie spotkałem na rynku programu, który by zawierał tyle miejsc do zobaczenia. Byliśmy na 4 rodzajach pustyń - piaszczyste wydmy, pustynie solne, pustynie żwirowe i w końcu
niepowtarzalne nigdzie chyba na świecie - Kaluts czyli żale z piasku, gdzie ponoć padły rekordy ciepła, byliśmy też w wysokich górach. Tu trasę niestety utrudniły nam miejscami powodzie. Szyickie pamiątki, meczety do których swobodnie można wchodzić, również kobiety, nawet do miejsc świętych dla islamu nas wpuszczano i kobiety również. Mityczne wieże milczenia, świątynia ognia i w ogóle cała historia zoroastrian, wcześniej nie miałem o tym w ogóle pojęcia. No i jeszcze zatoka perska, cieplutko,
ciepła woda, wypłynęliśmy łódkami do miejsca, gdzie było pełno delfinów i można było się swobodnie kąpać. Owoce morza, kaniony i wyspa Hormuz jak z innej planety - różne kolory skał, mnóstwo wrażeń, może się wydawać że to nadmierną ekscytacją ale naprawdę mi się podobało a przede wszystkim zaskoczył mnie ten kraj że tyle jeszcze nie widziałem, nawet zabytki starożytne zupełnie inne niż w Europie, starożytne persepolis nie przypomina pamiątek po grekach i rzymianach.
no avatar
User

maricn12

Posty

5

Dołączył(a)

1 cze 2016, o 16:57

Lokalizacja

Szczecin

Re: Iran

Postprzez maricn12 » 1 cze 2016, o 16:58

nie baliście się tam lecieć?
A może bramy Kielce? Bardzo dobry wybór :)
no avatar
User

RozaWiatrow.pl

Posty

170

Dołączył(a)

19 paź 2015, o 07:15

Re: Iran

Postprzez RozaWiatrow.pl » 2 cze 2016, o 09:54

Dobre pytanie i również chętnie poznam wiele szczegółów z tej wyprawy,jak kształtują się ceny,jaki jest nastawianie miejscowej ludności do turystów? Im więcej informacji tym rzecz jasna lepiej i bezpieczniej.
no avatar
User

karolina_61866

Posty

17

Dołączył(a)

25 mar 2016, o 15:40

Re: Iran

Postprzez karolina_61866 » 2 cze 2016, o 17:29

Ja tez byłam w Iranie z wytwórnią rok temu. Warto jeszcze dodać że jest to kraj bezpieczny, wysoki poziom bezpieczeństwa na ulicach, można powiedzieć że dla miejscowych to nawet trochę zamordyzm ale dzięki temu nawet samotne kobiety mogą tam się czuć bezpiecznie, chodząc wieczorem po bazarze, co niektóre turystki u nas praktykowały :). Fajne herbaciarnie, to takie ich knajpy z herbatą i sziszą. I koniecznie spróbujcie dizy, zwłaszcza w herbaciarni.
no avatar
User

eDom

Posty

367

Dołączył(a)

5 sty 2016, o 21:50

Re: Iran

Postprzez eDom » 2 cze 2016, o 23:21

Udane wakacje można mieć w każdym zakątku świata, również w Iranie. Gdyby jednak Iran nie był wymarzonym celem, to inne kraje można wyszukać na naszej stronie http://www.edom.pl/wyszukiwanie Mamy olbrzymią bazę noclegową z całego świata.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Re: Iran

Postprzez Nuts » 17 wrz 2016, o 12:00

Czy się bałem? Hmm ... ciężko to tak jednoznacznie nazwać. Na pewno były jakieś obawy. Dlatego wybrałem wycieczkę z biurem podróży (Wytwórnia Wypraw), które już było sprawdzone. Sam chyba nie zdecydowałbym się na taką podróż. Tu miałem wszystko załatwione: transport, wizę, nocleg, wyżywienie. Z wizami bywa różnie jak czytałem. Czasami załatwia się szybko i w całkiem dobrej cenie, a czasami są jakieś dodatkowe przeszkody i koszty - zależy na kogo się niestety trafi. Istnieją też pośrednicy załatwiający wizę ale to dość drogo wychodzi jak widziałem. Tutaj wszystko biuro załatwiło więc było o jeden problem mniej do załatwiania.
A co do nastawienia miejscowych to nie ma się czego obawiać. Pomocni i przyjacielscy w stosunku do turystów. I nie ma takiego nagabywania jak to ma miejsce w Egipcie czy Turcji, że próbują wcisnąć wszystko co się da. Ogólnie całkiem spokojnie i przyzwoicie.
No i jest co zwiedzać i oglądać. Jednak to zupełnie inny świat w stosunku do europy. Naprawdę warto zobaczyć. Tylko wybierajcie jesień albo wiosnę :)
no avatar
User

Kasia67

Posty

3

Dołączył(a)

21 maja 2016, o 19:31

Re: Iran

Postprzez Kasia67 » 20 wrz 2016, o 20:43

Faktycznie na własną rękę było by na pewno ciężej. Ja byłam tam 3 lata temu, na pewno było spokojniej niż teraz. Na prawdę warto zobaczyć ten kraj, a patrząc na to, że i teraz ludzie tam jeżdżą to chyba nie ma się czego obawiać. Wiadomo zawsze bezpieczniej z jakimś biurem. Wytwórnia Wypraw to całkiem godne polecenia biuro- byłam w Albanii z nimi i bardzo mi się podobało. Takie objazdowe wycieczki, jakie oferują są na prawdę ciekawe. Zwiedziliśmy dużo miast i poznałam masę ciekawych ludzi. A wracając do Iranu, myślę, że warto pomyśleć o wyprawie tam, nawet teraz :)
no avatar
User

karolina_61866

Posty

17

Dołączył(a)

25 mar 2016, o 15:40

Re: Iran

Postprzez karolina_61866 » 20 wrz 2016, o 21:14

Ja wspominam najbardziej pomocnych ludzi i piękne widoki. Już pewnie coraz trudniej będzie się tam wybrać
no avatar
User

Finito

Posty

3

Dołączył(a)

21 wrz 2016, o 12:14

Re: Iran

Postprzez Finito » 21 wrz 2016, o 12:16

Ja bym się bał ;)
no avatar
User

Kasia67

Posty

3

Dołączył(a)

21 maja 2016, o 19:31

Re: Iran

Postprzez Kasia67 » 27 wrz 2016, o 17:38

Nie ma się czego bać, gdyby tak było biura nie oferowałyby takich wycieczek. Dużo ludzi teraz jeździ w te miejsca i słyszę same dobre opinie :)
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek, witus19

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.086s | 15 Queries | GZIP : Off ]