Poznańskiej pyry nie było, ale rogale jak co roku dopisały

Coś ciekawego dzieje się w twojej okolicy? Masz jakieś ciekawe aktualne informacje związane z turystyką? Napisz o tym w tym dziale.
no avatar
User

Pyrland

Posty

52

Dołączył(a)

11 lut 2015, o 16:13

Lokalizacja

Poznań

Poznańskiej pyry nie było, ale rogale jak co roku dopisały

Postprzez Pyrland » 14 lis 2016, o 19:33

Jest to atrakcja warta Poznania (i poznania :) ) , na szczęście już całoroczna, bo przy Rynku można w Faworze dostać rogale przez okrągły rok.
Jednak te najwspanialsze są dostępne 11 listopada na zamienionym tego dnia w deptak Świętym Marcinie, gdzie ustawione wzdłuż budy kuszą rogalami różnego autoramentu. Wielu rożnych cukierników stara się upiec najsmaczniejszego. A wszyscy w tym miejscu szczycą się atestem. Tak. Bo Rogal świętomarciński ma wzór zastrzeżony!
W tym roku zatrzymał nas, przy samym Zamku Cesarskim, rogal największy, bo 7 kilowy. Cena: 220 złotych. Smacznego!

Znalazłem, wpis gdzie autor też próbował podnieść temat, pisząc o innych nazwach regionalnych rogala, czyli w zasadzie o podróbkach. :)
A tytułowa Pyra: miała mieć miejsce w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, z tego co wiem nie odbyła się.
Turystyka bez znajomości języków obcych jest trudna, chyba że turysta dorabia jako tłumacz angielskiego https://www.filolodzy.pl w Poznaniu.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Re: Poznańskiej pyry nie było, ale rogale jak co roku dopisa

Postprzez Nuts » 21 lis 2016, o 22:25

No w pełni się zgadzam z taką opinią. Miałem w tym roku niewątpliwą okazję być w tym właśnie dniu w Poznaniu i poznawać, doznawać jego smaków i zapachów. Kiedyś było hasło: "Poznań miasto doznań" nie wiem czy jeszcze funkcjonuje. W tym dniu doznania na pewno były duże. A że nocleg mieliśmy przy samym prawie zamku (na Mielżyńskiego, prawie przy Okrąglaku - Art Hostel) to do głównych wydarzeń z tego dnia mieliśmy blisko.
no avatar
User

Magdusia

Posty

28

Dołączył(a)

7 cze 2016, o 13:36

Re: Poznańskiej pyry nie było, ale rogale jak co roku dopisa

Postprzez Magdusia » 5 gru 2016, o 12:05

UWIELBIAM!
I pyry i rogale :)
no avatar
User

Dethrok77

Posty

5

Dołączył(a)

12 gru 2016, o 06:58

Re: Poznańskiej pyry nie było, ale rogale jak co roku dopisa

Postprzez Dethrok77 » 12 gru 2016, o 07:56

No ja tak samo, moje ulubione rzeczy.
no avatar
User

Ponti433

Posty

5

Dołączył(a)

15 gru 2016, o 12:40

Re: Poznańskiej pyry nie było, ale rogale jak co roku dopisa

Postprzez Ponti433 » 16 gru 2016, o 07:33

No chyba każdy to lubi, czy się myle?

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.094s | 13 Queries | GZIP : Off ]