Walka z grzybem

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

tionur1982

Posty

5

Dołączył(a)

11 sty 2017, o 14:16

Lokalizacja

Evansville

Walka z grzybem

Postprzez tionur1982 » 11 sty 2017, o 14:19

Hej niech mi ktos powie czy jest sens walczyc z grzybem w piwnicy? W sensie ze mam taka piwnico-spizarke. Chlodno ciemno zimno i wilgotno. Czy zarodniki mogą mi się z tamtąd ?na dom? wydostawać? I czym można go usunąc? Probowałam już preparatem na pleśń i zwykłym domestosem- a ciemne zakola jak były tak są?. Czy po prostu odpuścić bo i tak w reszcie do mu nie ma warunków do zycia taki grzybek?
no avatar
User

Haidi

Posty

68

Dołączył(a)

29 sty 2020, o 11:03

Re: Walka z grzybem

Postprzez Haidi » 29 sty 2020, o 11:56

Taka zawilgocona piwnica, to niestety prosta droga do grzyba w całym domu, a musisz zdawać sobie sprawę, że taki grzyb jest niebezpieczny dla zdrowia. Podstawa to ustalić skąd ta wilgoć? Bo mimo że to piwnica, to to nie jest normalnie by panowała tam cały czas wilgoć. Najlepiej zleć wykonanie ekspertyzy budowlanej. Takimi sprawami zajmuje się firma Eko Projekt - ekspertyzy-mykologiczne.pl . Wykonają badanie, znajdą przyczynę wilgoci i powiedzą, w jaki sposób problem zlikwidować. Dzięki temu szybko i skutecznie usuniesz wilgoć z piwnicy i nie dopuścisz do rozwoju grzyba.
no avatar
User

klaudus9612

Posty

1

Dołączył(a)

5 lut 2020, o 15:33

Re: Walka z grzybem

Postprzez klaudus9612 » 5 lut 2020, o 15:35

Najpierw trzeba porządne osuszyć pomieszkanie i może będzie trzeba wypożyczyć osuszacz przemysłowy. Dopiero wtedy można użyć preparatu przeciwgrzybiczego.
no avatar
User

piotrpanpe

Posty

4

Dołączył(a)

5 lut 2020, o 15:49

Re: Walka z grzybem

Postprzez piotrpanpe » 5 lut 2020, o 15:53

Ja toczyłem nierówną walkę przez ponad rok, pomógł dopiero gruntowny remont
no avatar
User

lokka

Posty

497

Dołączył(a)

22 sty 2019, o 06:33

Re: Walka z grzybem

Postprzez lokka » 21 mar 2020, o 12:50

Grzyb to nic innego jak pleśń na ścianie. Lubi pojawiać się w wilgotnych miejscach, ale na szczęście są sposoby, aby to zwalczyć. Sporo przydanych wskazówek na ten temat znajdziecie na blogu budowlanym https://www.mgprojekt.com.pl/blog/. Polecam tam zajrzeć w wolnej chwili :)

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.205s | 12 Queries | GZIP : Off ]