Moje psy się gryzą

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

olex1975

Posty

5

Dołączył(a)

1 lut 2017, o 09:30

Lokalizacja

Fayetteville

Moje psy się gryzą

Postprzez olex1975 » 1 lut 2017, o 09:36

Witam, mam od tamtego roku dwa psy. Zakupione były równocześnie i od małego wychowywały się razem. Dodam, że nie są tej samej rasy. Jeden to zwykły kundelek, który jest niski, a drugi miał być cocker spaniel, ale po spanielu odziedziczył tylko długie uszy. Nigdy nie było żadnych problemów z nimi poza tym że czasami psociły. Od pewnego czasu już koło czterech razy się gryzły. Przypuszczam, że to przez zazdrość. jeden raz było podczas kąpieli psów. Z racji tego, że nie poradziłabym sobie kąpać dwóch psów naraz zajęłam się tylko jednym a drugi chodził sobie wokoło i czekał na swoją kolej. Kiedy już ten pierwszy był wykąpany i wysuszony ten kundelek podszedł do niego stanął przednimi łapami mu na grzbiecie. I od razu się zaczęło, zaczęły warczeć na siebie i rzuciły się jak wygłodniałe wilki. Dobrze, że tata był w domu to złapał jednego, podniósł. Ten drugi nie chciał się puścić i trzymał zębami się tego co był u góry. I tak wisiał. Kiedy już jakoś się oddzieliły jeden został zamknięty w jednym pomieszczeniu, a drugi w drugim. Podobna sytuacja była dzisiaj, kiedy chciałam uczesać 'spaniela', zauważyłam że małemu się to nie podoba bo poszedł do kąta obrażony. Powiedziałam bratu żeby się tamtym zajął żeby się nie obrażał. Ale nawet to nie pomogło. Uczesanego spaniela puściłam i ten mały znowu stanął przednimi łapami na nim i zaczęły się gryźć. Zawsze walkę rozpoczyna ten mały kundelek. Co można zrobić żeby temu zapobiec?? Jak je nauczyć dyscypliny?? Raz podczas rozdzielania ich, brat został ugryziony w nogę. nie bardzo, ale obawiam się, że jak tak często będzie to może się skończyć gorzej nie tylko dla nas ale nawet dla nich samych. Znacie jakieś sposoby na takie sytuacje? a może ktoś z was miał podobne przygody i może się podzielić ze mną jak sobie radziliście?
no avatar
User

damon

Posty

1

Dołączył(a)

6 lut 2017, o 07:58

Re: Moje psy się gryzą

Postprzez damon » 6 lut 2017, o 08:03

Dziwne. Moje psy, gdy wychowywały się wspólnie nie są o siebie jakoś bardzo zazdrosne. Wiadomo, że są, ale nie aż do tego stopnia, żeby się gryźć tak na poważnie, co innego podczas zabawy, jakieś podszczypywanie czy coś. Mój Młodszy ma tak, że jak się Starszego za długo mizia to podchodzi i wsadza głowę pod pachę, żeby przeszkadzać, albo odgania Starszego. Młody jest bardzo zaborczy, ale pewnie nie ma między nimi większych konfliktów, bo Starszy jest już naprawdę starszy i nie chce mu się wchodzić w konflikty z młodym ;)
Cellulit i rozstępy to również Twój problem?
no avatar
User

irkleg

Posty

3

Dołączył(a)

6 lut 2017, o 14:33

Re: Moje psy się gryzą

Postprzez irkleg » 6 lut 2017, o 14:34

Warto może udac się z nimi do behawiorysty?
no avatar
User

marianrzymski

Posty

1

Dołączył(a)

7 lut 2017, o 04:56

Re: Moje psy się gryzą

Postprzez marianrzymski » 7 lut 2017, o 05:03

Zawołać na pomoc Cesara Milana, a tak na poważnie to może u nas też są tacy specjaliści.
no avatar
User

Ramina

Posty

68

Dołączył(a)

21 maja 2017, o 17:17

Re: Moje psy się gryzą

Postprzez Ramina » 21 maja 2017, o 17:43

Ja też postawiłabym na behawiorystę, żeby nie doszło do jakiejś tragedii.
no avatar
User

makowska

Posty

93

Dołączył(a)

21 lip 2017, o 17:46

Re: Moje psy się gryzą

Postprzez makowska » 26 lis 2017, o 15:07

Nie fajnie, mój jak miał takie napady to dawaliśmy mu KalmVet od vetexpert na uspokojnie, u nas sprawdziło sie bardzo dobrze. Nie mamy żadnych problemów z psem, ale skonsultuj to może z weterynarzem

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.