Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

cacoun1972

Posty

5

Dołączył(a)

17 sty 2017, o 11:31

Lokalizacja

Virginia Beach

Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez cacoun1972 » 17 sty 2017, o 11:37

Marzę od kilku lat o swoim samochodzie.Najpierw mialam ogromne problemy ze znalezieniem pracy.Teraz,gdy juz ją mam(choc pewnosci nigdy nie mam,ze cos sie nie zmieni i mnie nie wywalą)chcialabym kupic swoj pierwszy samochod i boję sie,ze go nie utrzymam.Zarabiam ok.1700zł,mieszkam z rodzicem choc sama sie utrzymuje(jedzenie,ubrania,tel,internet).Marzę rowniez podszkolic sie w zawodzie i zrobic studia podyplomowe.I jak to pogodzic?Niby do pracy mam 15minut autobusem ale czasem mnie wzywają w nocy,na nagle przypadki.Auto czasem jest przydatne,gdy zakupy robie takze.Doradzcie mi,warto kupic za ok.15tys.?Utrzymam je sama + wydatki na zycie i studia?
no avatar
User

Innovation

Posty

35

Dołączył(a)

17 sty 2017, o 20:01

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez Innovation » 17 sty 2017, o 20:53

Auto to niekończąca się studnia wydatków. Nie wiadomo na jaki model auta trafisz w tej cenie. Ja kupowałem 5 la temu Forda Focus`a używanego ale od dilera forda. Przepłaciłem kupując tam, ale się na tym nie znalem i nie chciałem ryzykować odkupu. Po paru latach okazało się że zakup był dobry. Jak już dowiedziałem się takich podstaw jak sprawdzić czy szyba była wymieniana ( numer na niej) to się okazało że mój ma wszystkie oryginalne a przykładowo siostry Mazda w podobnej cenie ma wymieniony przód i od razu widać , ze szybciej się starzeje. Auto to również coroczne ubezpieczenia, badania techniczne, paliwo. No ale nie da się ukryć, że udogodnienie ogromne. Nie wyobrażam sonie jechać na duże zakupy autobusem i wlec się z dużymi proszkami do prania ( pewnie korzystałbym z jakiegoś etesco) :P Dodam jeszcze że za wysoko mierzyłem. Kupiłem auto które teoretycznie mogłem spłacić w 5 miesiącach jakbym całą kasę na to dawał, ale później tak się moja sytuacja zawodowa zmieniła że ledwo do spłaciłem.Tak więc ostrożnie i powodzenia...
Najlepszy ranking finansowy w sieci: ranking chwilówek
no avatar
User

parabolistyk

Posty

27

Dołączył(a)

17 sty 2017, o 20:55

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez parabolistyk » 18 sty 2017, o 09:13

Tak jak pisze Innovation auto to niekończąca się skarbonka. Co chwila na coś trzeba wydawać pieniądze. Dobrze policz czy cie na pewno stać i czy nie warto tych pieniędzy wydać na coś innego lub odłożyć na czarną godzinę.
Polecam stronę kredyt konsolidacyjny
no avatar
User

wiktoryna

Posty

317

Dołączył(a)

22 lip 2016, o 08:15

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez wiktoryna » 22 maja 2017, o 05:48

Na pewno samochód generuje jakieś tam wydatki, ale wcale nie muszą być aż tak wysokie, na pewno jesteście w stanie zaoszczędzić na wydatkach paliwowych jeśli zdecydujecie się założyć instalację Optima możecie policzyć tu http://optimagas.com/kalkulator-oszczednosci , jeśli to Was przekonało skorzystajcie z innej zakładki na tej stronie, wyszukajcie warsztat i umówcie się na montaż
no avatar
User

Cadence

Posty

80

Dołączył(a)

23 mar 2017, o 09:10

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez Cadence » 2 cze 2017, o 05:58

Moim pierwszym samochodem był peugeot i nie miałam żadnych obaw przy jego zakupie. Te przyszły potem. Okazało się, że te samochody bardzo się psują i warsztat samochodowy stał się moim drugim domem. Największy problem pojawił się przy regeneracji tylnej belki, którą musieli wykonać doświadczenie fachowcy. Mało kto chciał się tego podjąć ale po długim poszukiwaniu, wreszcie udało się znaleźć wartościowy warsztat. Dlatego zastanówcie się dziesięć razy, zanim kupicie sobie francuza.
no avatar
User

michał89

Posty

189

Dołączył(a)

30 maja 2017, o 23:05

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez michał89 » 19 cze 2017, o 13:54

Mnie jakoś nie ciągnie do tego. Nie mam nawet prawka.
no avatar
User

rezona

Posty

531

Dołączył(a)

24 lip 2016, o 10:58

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez rezona » 23 sie 2017, o 09:05

No tak posiadanie samochodu to nie tylko radość, ale i lęki, a utrzymanie takiego pojazdu też kosztuje, zwłaszcza paliwo, a także przeglądy czy naprawy i niestety za wszystko trzeba płacić czasem nawet niemałe pieniądze. Czasem można się też jakoś przed tym zabezpieczyć, chociażby w przypadku bezinwazyjnego usuwania wgnieceń na samochodzie na przykład po gradobiciu, a wcale wówczas nie trzeba się martwić wielkimi kosztami, jakie czekać będą u mechanika.
no avatar
User

muniek11

Posty

2

Dołączył(a)

23 sie 2017, o 12:05

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez muniek11 » 23 sie 2017, o 12:08

Jeżeli BMW to polecam oryginalne z oferty xbmw.pl
xBMW.pl sklep z nowymi oryginalnymi częściami do wszystkich modeli BMW
no avatar
User

hyperia

Posty

60

Dołączył(a)

3 gru 2017, o 16:31

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez hyperia » 19 lut 2018, o 05:53

BMW to bardzo dobre auto. Mam taki i jest w porządku.
no avatar
User

gawroneski

Posty

46

Dołączył(a)

28 mar 2018, o 06:31

Lokalizacja

GB

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez gawroneski » 31 mar 2018, o 14:05

Coś taniego i na lpg polecam gaz połowę tańszy niż benzyna.
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.191s | 13 Queries | GZIP : Off ]