jedzenie w górach

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

jagna

Posty

271

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

jedzenie w górach

Postprzez jagna » 9 wrz 2018, o 10:29

Nie znalazłem takiego tematu na forum a bardzo jestem ciekawy jakie potrawy polecacie na górską wędrówkę. Chodzi mi o to czy macie jakieś patenty kiedy idziecie w Tatry na parę dni i niesiecie 15 kg plecaki a chcecie dobrze pojeść (czyli nie makaron pobrudzony sosem :P ). I przy okazji jakie zabrać smakołyki dodające energii a nie powodujące jakichśtam nieprzyjemnych przygód.
Na tym polega problem z piciem. Gdy wydarzy się coś złego, pijesz, zeby zapomnieć. Kiedy zdarzy się coś dobrego, pijesz, żeby to uczcić. A jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, pijesz po to, zeby coś się działo
no avatar
User

majesta

Posty

249

Dołączył(a)

6 paź 2012, o 13:19

Re: jedzenie w górach

Postprzez majesta » 11 wrz 2018, o 07:47

Na tej stronie jest dobry artykuł;
https://www.findbed.pl/blog/energia-w-g ... -na-szlaku

O tym wląśnie co jeśc na szlaku. Na pewno sprawdzą sie:
kanapki ( polecam szczególnie z masłem orzechowym bo jest wysokokaloryczne i bardzo smaczne)
przekąski takie ja orzechy czy suszone owoce
oraz ewentualnie żywność liofilizowana ( mozna kupić w sklepach do survivalu specjalne zestawy żywności, potem wystarczy dodać wody oraz powstaje smaczne jedzonko)

Niektórzy kupują sobie batony typu snickers, sama nie polecam bo nie jest to zdrowe.
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.
no avatar
User

W-Zakopane.pl

Posty

25

Dołączył(a)

21 wrz 2018, o 12:42

Re: jedzenie w górach

Postprzez W-Zakopane.pl » 21 wrz 2018, o 12:47

Według mnie w górskie wyprawy najlepiej zabrać przede wszystkim dużo wody, coś słodkiego typu czekolada w przypadku kiedy zabraknie energii oraz tradycyjnie bułki i najlepiej jakiś pasztet, który sie nie zepsuje.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.088s | 13 Queries | GZIP : Off ]