Twarda woda z kranu

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

rezona

Posty

531

Dołączył(a)

24 lip 2016, o 10:58

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez rezona » 8 maja 2017, o 10:00

Można używać filtrów do wody, albo zmiękczaczy
no avatar
User

wiktoryna

Posty

317

Dołączył(a)

22 lip 2016, o 08:15

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez wiktoryna » 17 maja 2017, o 07:01

Można oczywiście używać filtrów, pewnie pomagają ale ja na szczęście nie muszę, piję warszawską kranówkę. Ta woda na tyle się poprawiła że przestałam kupować mineralną, w/g badań firm zewnętrznych ta od MPWiK jest średniozmineralizowana więc spokojnie zastępuje butelkowaną.
no avatar
User

makowska

Posty

104

Dołączył(a)

21 lip 2017, o 17:46

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez makowska » 31 lip 2017, o 21:09

U nas byla taka tragedia z woda, ze nawet filtry w tych dzbankach nie dawaly juz rady.. Po dlugisz poszukiwaniach i kombinacjach mialam juz dosc i postanowilam zainwestowac w dystrybutor wody dar natury. Teraz przynajmniej mam pelny spokoj i nie musze kombinowac, a dostep do swiezej i czystej wody jest zawsze :)
no avatar
User

psiarra

Posty

6

Dołączył(a)

4 sie 2017, o 15:54

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez psiarra » 4 sie 2017, o 15:58

Niestety niewiele można na to poradzić, to jest uzależnione od tego jaką wodę nam dostarczają wodociągi niestety :/
no avatar
User

Ramina

Posty

110

Dołączył(a)

21 maja 2017, o 17:17

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez Ramina » 10 sie 2017, o 08:49

Z tym, że z wodą z kranu nie możemy nic zrobić, nie do końca się zgodzę. Na naszym rynku znajdziemy bowiem takie produkty jak Crystal Water System http://crystalwatersystem.pl/woda-o-wysokim-ph/ , dzięki którym mamy możliwość uzyskania wody o optymalnych parametrach, a jednocześnie wysokim Ph, które to szczególnie służy naszemu zdrowiu. Przy czym taka woda jest jonizowana i wzbogacane w cenne minerały, wobec czego na pewno takie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę.
no avatar
User

Cadence

Posty

80

Dołączył(a)

23 mar 2017, o 09:10

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez Cadence » 30 wrz 2017, o 09:37

to może warto kupić jakieś filtry i może to by pomogło jakoś zmiękczyć tą wodę.
no avatar
User

kuczniksm

Posty

4

Dołączył(a)

5 paź 2017, o 09:57

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez kuczniksm » 5 paź 2017, o 10:08

Twardość wody wpływa na jej napięcie powierzchniowe, a im ono jest większe, tym trudniej zwilżać wszelkiego rodzaju powierzchnie – tak więc trudniej jest je czyścić. Jeśli masz twardą wodę, musisz używać więcej mydła i detergentów, co nie tylko szkodzi naturze i portfelowi, ale w dłuższym okresie także zdrowiu. Co więcej, osad, który wytrąca się podczas gotowania twardej wody, zamienia się w kamień, niszący wspomniane pralki i wyposażenie domowe.
no avatar
User

turystkazmazowsza

Posty

27

Dołączył(a)

20 mar 2019, o 11:36

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez turystkazmazowsza » 20 mar 2019, o 12:03

Dzbanek filtrujacy z Brity. Mam od roku i przestalam kupowac wode butelkowana
no avatar
User

lokka

Posty

495

Dołączył(a)

22 sty 2019, o 06:33

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez lokka » 26 kwi 2019, o 09:27

Ja też przez długi czas borykałam się z twardą wodą z kranu - to nic fajnego... Na szczęście jakiś czas temu trafiłam na stronę https://strefafiltrow.pl/, na której udało mi się zamówić bardzo fajne i stosunkowo niedrogie baterie filtrujące do wody :) Od tej pory woda jest u mnie filtrowana, a ja nie wiem, co to kamień :)
Poprzednia strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.125s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron