Budowa pensjonatu turystycznego

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

majesta

Posty

249

Dołączył(a)

6 paź 2012, o 13:19

Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez majesta » 16 lip 2019, o 06:03

Jestem posiadaczką atrakcyjnej działki w gorach i zastanawiam się nad wybudowaniem na niej pensjonatu turystycznego. Ile może mniej wiecej kosztować budowa takiego miejsca?
I gdzie warto wziąc kredyt?
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.
no avatar
User

Elipsa

Posty

68

Dołączył(a)

3 wrz 2018, o 12:02

Re: Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez Elipsa » 16 lip 2019, o 07:44

Nie jest to duży pensjonat. Myślę,że koszt namniej to ok 800 tys. złotych w górę. Co do kredytu firmowego to czy nie lepiej jest zapytać się na forum branżowym? Na takim forum siedzą eksperci oraz bedą w stanie doradzić Ci jaki kredyt jest najlepszy.

Niestety ale w ostatnim czasie banki są o wiele mniej chetne do udzielania takich kredytów. Mają o wiele większe wymagania co do kredytobiorców.

Zerknij sobie tutaj:
https://www.nowiny.pl/biznes/126759-ska ... uwage.html

Na stronie jest opisanych kilka sposobów wzięcia kasy na inwestycję.
no avatar
User

ankacegi

Posty

28

Dołączył(a)

16 cze 2019, o 12:08

Re: Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez ankacegi » 30 lip 2019, o 19:12

Pensjonaty kojarzą mi się raczej z takimi typowo uzdrowiskowymi miejscami, szczególnie tam, gdzie jest dużo starszych ludzi, kuracjuszy. A nie ciekawszym rozwiązaniem byłoby wybudować domki? Takie drewniane? Wydaje mi się, że to naprawdę ciekawe i korzystne rozwiązanie, ja w każdym razie uwielbiam takie domki i sądząc po ich obłożeniu gdy szukam wolnych miejsc- nie tylko ja :)
no avatar
User

tulipan

Posty

1208

Dołączył(a)

17 lut 2016, o 13:00

Re: Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez tulipan » 1 paź 2019, o 12:25

Goście stali się ostatnimi czasy bardzo wymagający. Może więc pomyślisz o ogrzewaniu podłogowym w swoim pensjonacie? Specjalizuje się w tym firma elektryczna EWOL: https://ewol-ogrzewanie.pl/firma/.
no avatar
User

Haidi

Posty

68

Dołączył(a)

29 sty 2020, o 11:03

Re: Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez Haidi » 29 sty 2020, o 11:54

Tego typu pytania najlepiej zadać fachowcom. Ja polecam ci Biuro Usług Technicznych Tomasza Łuczaka Inżynieris z Kalisz. Zajmują się wszelkiego rodzaju inwestycjami (od domów prywatnych, bo budynki biurowe i komercyjne), od koncepcji, aż pod odbiór końcowy. Zajmą się projektem, kosztorysem, wybiorą ekipę do budowy, pomogą przy zakupie materiałów. Słowem zajmą się wszystkim, a ty będziesz mieć pewność, że wszystkie prace są należycie wykonane.
no avatar
User

rezona

Posty

531

Dołączył(a)

24 lip 2016, o 10:58

Re: Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez rezona » 6 lut 2020, o 05:46

No to duże przedsięwzięcie jakby nie było. Na pewno warto orientować się w konkurencji.
no avatar
User

Janka12

Posty

7

Dołączył(a)

19 maja 2020, o 12:04

Re: Budowa pensjonatu turystycznego

Postprzez Janka12 » 20 lis 2020, o 13:07

Budowa pensjonatu to spore wyzwanie, ale możliwe do zrealizowania. Wystarczy wybór odpowiedniej ekipy, harmonogram i odpowiednie rozwiązania, no i oczywiście czas. Z całą pewnością taki obiekt nie może się obejść bez wentylacji, która zadba o właściwą jakość i cyrkulację powietrza w każdym pomieszczeniu. Wiadomo, że taki system musi być regularnie czyszczony, aby mógł służyć latami. Ten temat dobrze opisuje ten artykuł: https://brawent.pl/czyszczenie-wentylacji-rob-to-skutecznie/. Mi wiele wyjaśnił, kiedy zaistniała taka potrzeba (tj. czyszczenia wentylacji) w firmie, w której pracuje. Sporo się dowiedziałam i wiedziałam na co zwrócić uwagę szukając ekipy.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.124s | 15 Queries | GZIP : Off ]