Budowa, jak się za to zabrać?

Coś ciekawego dzieje się w twojej okolicy? Masz jakieś ciekawe aktualne informacje związane z turystyką? Napisz o tym w tym dziale.
no avatar
User

witeczko

Posty

122

Dołączył(a)

14 lis 2019, o 16:00

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez witeczko » 24 sty 2020, o 15:28

Najpierw trzeba mieć projekt domu, jak chcecie to mogę wam go wykonać bo zajmuję się tym zawodowo. Byłem na studiach na tym kierunku oraz robiłem kursy na stronie https://cgwisdom.pl/ które dobrze mnie do tego przygotowały. Także jak was to interesuje to polecam, są profesjonalne.
no avatar
User

rezona

Posty

531

Dołączył(a)

24 lip 2016, o 10:58

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez rezona » 11 lut 2020, o 09:02

Z pewnością będzie trzeba się zorientować, co będzie konieczne do mieszkania. Na przykład ważna jest tutaj wentylacja i zastosowanie odpowiedniego systemu: http://wnetrzeistyl.pl/wentylacja-w-domu-jednorodzinnym-a-przepisy-co-trzeba-wiedziec/. Wszystko oczywiście musi być wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego, żeby zachować bezpieczeństwo.
no avatar
User

tulipan

Posty

1208

Dołączył(a)

17 lut 2016, o 13:00

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez tulipan » 17 lut 2020, o 09:36

Można też wziąć pod uwagę budowę z prefabrykatów. To rozwiązanie jest ostatnio często spotykane. Poczytacie o nim więcej na stronie https://www.mabudo.com/. Firma Mabudo specjalizuje się właśnie w takich konstrukcjach.
no avatar
User

staszek055

Posty

1

Dołączył(a)

17 mar 2020, o 10:07

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez staszek055 » 17 mar 2020, o 10:18

Oczywiście najpierw trzeba oddać komplet dokumentów i mieć pozwolenie na budowę. Dopiero wtedy można zaprosić ekipę budowlaną. Najlepiej wziąć taką z doświadczeniem, w razie czego powie co i jak.
no avatar
User

Milosz

Posty

41

Dołączył(a)

29 sty 2020, o 12:02

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez Milosz » 21 mar 2020, o 08:56

Podczas budowy domu bardzo ważne jest mieć dostęp do dobrych jakościowo materiałów budowlanych. Jeśli jesteście z okolic Raszyna, to polecam skład budowlany Gut But. Mają wszystko czego będziecie przy budowie potrzebować, od materiałów izolacyjnych, przez budowlane (pustaki, cegły), po materiały do ociepleń, i budowy dachu. Firma przyjmuje także zlecenia na wykonywanie ociepleń, elewacji, a także budowy domu.
no avatar
User

tulipan

Posty

1208

Dołączył(a)

17 lut 2016, o 13:00

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez tulipan » 30 mar 2020, o 13:16

Przy okazji przydadzą się z pewnością też różne maszyny budowlane, które będzie trzeba na budowę przetransportować. Dobrze więc wiedzieć, że na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w takim transporcie - w Poznaniu to na przykład firma Fast-Trans.
no avatar
User

mczay

Posty

688

Dołączył(a)

28 lut 2018, o 00:32

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez mczay » 30 kwi 2020, o 15:04

A czy myśleliście o budowie domu z drewna? Całorocznego? Bo tutaj https://mawit.com.pl/aktualnosci/domy-d ... aloroczne/ właśnie o tym czytam, piszą że dom taki stawia się już w kilka miesięcy, jest też tańszy od budowy murowanego. Poważnie się nad tym zastanawiam.
no avatar
User

krolik

Posty

27

Dołączył(a)

5 maja 2020, o 10:36

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez krolik » 5 maja 2020, o 13:19

Mam do wyremontowania 1 pokój (sypialnie) i nie mogę się zdecydować na żadną konkretną stylizację..... jestem załamana
no avatar
User

lacikay

Posty

98

Dołączył(a)

5 paź 2018, o 12:20

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez lacikay » 23 cze 2020, o 09:24

U nas budowa szła dość długo z uwagi na zmianę ekipy budowlanej. Trafiliśmy na strasznych paprochów i druga ekipa musiała po nich poprawiać. Generalnie już po 2 latach od rozpoczęcia kończymy remontować. Mamy teraz fajną ekipę, której kierownik doradził nam nawet w wyborze drzwi zewnętrznych do domu i różnych zabezpieczeń. Mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje zaaranżuję sobie ogród ladnie.
no avatar
User

marmoladka

Posty

8

Dołączył(a)

11 wrz 2018, o 06:55

Re: Budowa, jak się za to zabrać?

Postprzez marmoladka » 29 cze 2020, o 10:24

Dwa lata to i tak nie tak długo. My ponad 3 lata budowaliśmy dom. Ekipę zmienialiśmy, do remontu ciężko było kogoś znaleźć dobrego. Jeśli chodzi o drzwi to my sami wybraliśmy właśnie z ALUHAUS. Szukaliśmy drzwi aluminiowych, ponieważ słyszeliśmy, że są na prawdę dobre pod względem termiki. Wasz architekt widzę, że polecił Wam tego samego producenta co my mamy. Będziecie zadowoleni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.087s | 13 Queries | GZIP : Off ]