Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

Flower1

Posty

14

Dołączył(a)

19 cze 2012, o 13:38

Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez Flower1 » 27 sie 2012, o 12:19

Lubicie? Uprawiacie? Jakiś czas temu zaczęłam spacerować sobie z kijkami po górskich szlakach. Zaczęłam podczas pobytu w Muszynie w Hotelu Klimek no i mnie wciągnęło. Na razie systematycznie zwiększam dystans jaki pokonuję no i staram się chodzić codziennie. Szkoda tylko, że po mieście to nie to samo...
Moi drodzy znacie jakieś dobre miejsca w górach (ale takie dla początkujących :D ) gdzie można aktywnie wypocząć uprawiając Nordic Walking? Ja oczywiście polecam Muszynę i okolicę ;). Podzielcie się swoimi miejscami! :)
no avatar
User

Karol_mazgaj

Posty

16

Dołączył(a)

21 maja 2012, o 12:19

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez Karol_mazgaj » 28 sie 2012, o 09:56

Swego czasu nieco uprawiałem Nordic Walking, niestety na razie kijki poszły w odstawkę - ale będę musiał do tego wrócić 8-) . Ostatnio będąc właśnie w Muszynie, widziałem osoby z kijkami i jakoś zachciało mi się wrócić do nich. W hotelu Klimek w którym się zatrzymałem była nawet wypożyczalnia, no ale jakoś się nie złożyło. Tak więc lubie nordic walking i polecam każdemu, niestety miejsc nie mam swoich, bo tylko chodziłem u siebie po okolicy. No ale mam nadzieję, że się to zmieni :D
no avatar
User

Enes

Posty

28

Dołączył(a)

8 wrz 2012, o 11:16

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez Enes » 12 wrz 2012, o 13:28

Ja w mieście nawet widziałem jakąś szkołę Nordic Walking. Nie wiem tylko czego tam w niej uczą. Przecież to dwa kijki i spacer. Czy może się mylę i potrzeba specjalnej wiedzy do tego? :idea:
no avatar
User

Flower1

Posty

14

Dołączył(a)

19 cze 2012, o 13:38

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez Flower1 » 13 wrz 2012, o 09:52

Enes napisał(a):Ja w mieście nawet widziałem jakąś szkołę Nordic Walking. Nie wiem tylko czego tam w niej uczą. Przecież to dwa kijki i spacer. Czy może się mylę i potrzeba specjalnej wiedzy do tego? :idea:


Nie jest to do końca zwyczajny spacer. Trzeba nauczyć się poprawnej postawy, trzeba umieć dobrać odpowiednie kijki. W sumie, na początku przydatny jest jakiś instruktor.
W hotelu Klimek w którym zaczęłam "spacery z kijkami" właśnie miałam takie instruktora który nauczył mnie wszelkich podstaw no i zaraził pasją :)
no avatar
User

Enes

Posty

28

Dołączył(a)

8 wrz 2012, o 11:16

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez Enes » 15 wrz 2012, o 08:07

Czyli jednak troszkę się myliłem. ;)
no avatar
User

tonka

Posty

7

Dołączył(a)

17 wrz 2012, o 12:44

Lokalizacja

Kraków

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez tonka » 17 wrz 2012, o 12:49

Też słyszałem że nord walking jest ok ale trzeba umieć z tego korzystać. Ważne jest opanowanie samej techniki. To nie chodzenie z kijami :)
no avatar
User

Flower1

Posty

14

Dołączył(a)

19 cze 2012, o 13:38

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez Flower1 » 18 wrz 2012, o 11:04

Enes: Człowiek uczy się przez całe życie ;)
tonka: Dokładnie, jest właśnie tak jak mówisz :)
Na początku myślałam, ze jest to właśnie tylko "spacer z kijkami", z błędu wyprowadził mnie instruktor z hotelu Klimek.
Poczytajcie nieco o tym, a może sami się skusicie. Im więcej chodziarzy, tym lepiej :D
no avatar
User

VillaVita_pl

Posty

20

Dołączył(a)

21 cze 2012, o 11:22

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez VillaVita_pl » 27 wrz 2012, o 11:08

Nordic Walking to znakomita forma wypoczynku,sam jestem wielkim zwolennikiem spędzania wolnego czasu w ten sposób,podobnie jak biegi lub inny sport. Ważne jest to aby dbać o swoją kondycję fizyczną.
no avatar
User

pucek88

Posty

1

Dołączył(a)

2 paź 2012, o 12:57

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez pucek88 » 2 paź 2012, o 13:02

jeśli chodzi o ciekawe miejsca w Polsce, ze swej strony mogę polecic Jastrzębią Górę z czystym sumieniem, niesamowite widoki, plaża jest wyjątkowa, ale jak zaczyna doskwierac jej nietuzinkowośc wystarczy wybrac się na spacer w kierunku Karwii/Ostrowa, szczególnie w Ostrowie jest niewielu turystów i masa miejsca na plaży, spacerowac można do woli i krajobraz w ogóle się nie nudzi, noclegi w Jastrzębiej Górze najlepiej wyszukuje się w serwisach internetowych, pozdrawiam!
no avatar
User

BalticHome.pl

Posty

12

Dołączył(a)

20 paź 2012, o 14:21

Re: Nordic Walking - czyli aktywny wypoczynek

Postprzez BalticHome.pl » 20 paź 2012, o 14:41

Ja bardzo lubie wlaśnie taki typ wypoczynku,a pospacerować można takze na pustych plażach,gdzie każdy z nas solidnie wypocznie i nabierze dystansu.
Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.111s | 13 Queries | GZIP : Off ]