Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Coś ciekawego dzieje się w twojej okolicy? Masz jakieś ciekawe aktualne informacje związane z turystyką? Napisz o tym w tym dziale.
no avatar
User

DziewczynaBilla

Posty

211

Dołączył(a)

1 paź 2012, o 21:16

Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez DziewczynaBilla » 13 paź 2012, o 17:17

Wprawdzie to dopiero początek października, ale myślę, że to dobry czas żeby zacząć się rozglądać za zimówkami. Opony w podróży to ważna rzecz, a jeśli dodatkowo jesteśmy narciarzami i mamy zamiar w sezonie zaliczyć parę wyciągów, to już obowiązkowo wymiana :)
Macie jakieś patenty na to, by "potanić" te koszty, które się ze zmianą opon wiążą? Chętnie posłucham
:)
Grzyby zbieram nałogowo:)
no avatar
User

Start.Zakopane.pl

Posty

21

Dołączył(a)

9 lis 2012, o 12:47

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez Start.Zakopane.pl » 29 sty 2013, o 17:47

szczerze mówiąc to nie bardzo,wg mnie na dobrych oponach nie ma sensu oszczędzać,ponieważ zapewniają nam bezpieczeństwo na drodze. Tym bardziej jeżeli wybieramy się w góry na narty. Warto dodatkowo zaopatrzyć się także w łańcuchy na koła.
no avatar
User

logo

Posty

177

Dołączył(a)

20 sie 2014, o 14:01

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez logo » 18 lis 2015, o 12:22

W niedzielę ma padać w całej Polsce śnieg z deszczem, tak podaje prognoza długoterminowa. Czas na zimowe opony i zabezpieczenie karoserii przed działaniem soli.
Podobno jest możliwość samodzielnej naprawy wgnieceń na wgniecenia.pl pisali. Jak lakier już pęknie, konieczna jest zaprawka, bo po zimie rdza zrobi co swoje.
Co do opon to mam wielosezonowe, ale zimówki ponoć lepsze.
no avatar
User

tomasso55

Posty

27

Dołączył(a)

19 sie 2018, o 20:55

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez tomasso55 » 19 sie 2018, o 23:43

Ja zamawiam online. Kiedyś olx, czy allegro. Teraz tylko 24opony. Ostatnie stąd : opony 195/60 r15 Polecam :)
no avatar
User

rezona

Posty

531

Dołączył(a)

24 lip 2016, o 10:58

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez rezona » 9 lis 2018, o 06:58

Lepiej pomyśleć wcześniej, żeby potem nie było, że zima zaskoczyła kierowców ;)
no avatar
User

Krystyna-Solec_pl

Posty

38

Dołączył(a)

11 lip 2018, o 10:53

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez Krystyna-Solec_pl » 20 lis 2018, o 16:16

Należy wymienić opony na zimowe czym prędzej, póki nie ma jeszcze oblodzeń ani zasp. Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze.
no avatar
User

hipcio

Posty

5

Dołączył(a)

22 paź 2018, o 11:44

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez hipcio » 21 lis 2018, o 21:30

Jestem początkującym kierowcą. Samochód mam od niedawna i założone są na nim opony letnie. Wiadomo teraz będę je musiał zmienić. Teraz tylko pytanie na jakie? Inwestować w zimowe czy zamawiać całoroczne? Szukałem jakichś informacji w internecie i po przeczytaniu artykułu o przyczepności opon na śniegu bardziej skłaniam się na zimowe. Z drugiej strony jak całoroczne też są dobrym rozwiązaniem, to po co przepłacać. Jakie macie założone w swoich samochodach?
no avatar
User

kocilla

Posty

109

Dołączył(a)

3 lip 2016, o 08:16

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez kocilla » 25 lis 2018, o 18:14

My już mamy zmienione
no avatar
User

tulipan

Posty

1212

Dołączył(a)

17 lut 2016, o 13:00

Re: Czas pomyśleć o oponach zimowych:)

Postprzez tulipan » 28 lis 2018, o 08:37

Opony zimowe warto zmienić kiedy temperatura powietrza spada do zera. Jeśli mieszkacie we Wrocławiu to śmiało możecie się zgłosić do firmy Jarex24: http://jarex24.pl/wulkanizacja/. Oni oferują sprzedaż i wymianę opon w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i TIRach, a także motocyklach i quadach.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.140s | 15 Queries | GZIP : Off ]