Turcja, Alanya - informacje ogólne

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Rocky

Posty

45

Dołączył(a)

4 maja 2009, o 18:00

Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez Rocky » 18 maja 2009, o 16:32

Turcja, Alanya - informacje ogólne

Leżąca na południowym wybrzeżu Anatolii, malowniczo otoczona dwoma dużymi, piaszczystymi plażami Alanya jest obecnie jednym z większych centrów turystycznych basenu Morza Śródziemnego.
W szczycie sezonu liczba odpoczywających tu turystów dochodzi nawet do 500 tys. Przyjeżdżają, by korzystać z gorących promieni słonecznych i "złotych piasków", a także by posłuchać wspaniałych pirackich legend i seldżuckich opowieści, z których to miejsce słynie. Przy dwupasmowej, biegnącej przez całe miasto ulicy Ataturka znajduje się większość eleganckich hoteli, barów, klubów nocnych oraz liczne sklepy z pamiątkami. Właśnie tutaj skupia się głównie życie miasta. Dzięki popularnym dolmusom można tu bardzo szybko dotrzeć ze znajdujących się na obrzeżach miasta hoteli. Atrakcji jest tu naprawdę dużo: pamiętająca czasy seldżuckie Xlll-wieczna forteca, otoczona świetnie zachowanymi murami obronnymi z prawdziwą ozdobą miasta - Czerwoną Wieżą, Dom Ataturka i wiele innych. W pobliskiej jaskini Damlatas podziwiać można niespotykane formacje skalne.
Podczas popularnych rejsów łodziami można zawinąć do Groty Kochanków, Piratów czy Fosforyzującej, będącej jednym z niewielu tego typu zjawisk na świecie.
no avatar
User

DziewczynaBilla

Posty

211

Dołączył(a)

1 paź 2012, o 21:16

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez DziewczynaBilla » 31 paź 2012, o 08:25

A jakie fantastyczne mają tam plaże - rewelacja. Wstajesz sobie z rana, pusto, cicho jak makiem i kąpiel o świecie, no bajka po prostu, polecam:) Zresztą o tych plażach to na wielu stronach piszą np tutaj: http://www.fostertravel.pl/all-inclusive/turcja/riwiera-turecka/alanya/ można poczytać o plaży Kleopatry - na tej akurat nie byłam, ale jeśli są lepsze od tej, na które ze 2 lata temu zaliczałam kąpiółki poranne, no tym bardziej jest to raj dla płwyających wpław :)
no avatar
User

kubab1

Posty

10

Dołączył(a)

5 gru 2012, o 10:54

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez kubab1 » 5 gru 2012, o 11:05

Bardzo mi się podobało w turcji aczkolwiek chcieli mi dziewczyne kupić tubylcy za 2 wielbłądy po stronie azjatyckiej:P
no avatar
User

Gacjusz_pl

Posty

11

Dołączył(a)

29 gru 2012, o 11:59

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez Gacjusz_pl » 29 gru 2012, o 12:18

I nie zdecydowałeś sie? :) Ciekawy przypadek i też sama wycena- tylko,albo aż w zamian za dwa wielbłądy. Turcja po stronie azjatyckiej jest o wiele ciekawsza niż jej europejska część.
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)

Obrazek
no avatar
User

Sybilla

Posty

2

Dołączył(a)

4 lut 2013, o 17:14

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez Sybilla » 4 lut 2013, o 17:19

Byłam w Turcji od europejskiej, jak i od azjatyckiej strony i szczerze dla mnie jest po obu stronach równie interesująca. Wiele świetnych miejsc do zwiedzenia. Ceny wycieczek również nie są najdroższe, więc głównie z tego powodu się skusiłam na wyjazd tam.

http://www.travelin.pl/panstwo/turcja
no avatar
User

OW-Akces_pl

Posty

136

Dołączył(a)

27 sty 2013, o 11:48

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez OW-Akces_pl » 19 lut 2013, o 13:25

O widze że mamy do czynienia z kimś,kto faktycznie miął okazję być zarówno pop jednej jak i drugiej stronie Turcji (część europejska oraz azjatycka). Moąe napiszesz która z nich jest bardziej interesująca,jakie zabytki możesz wyróżnić,co Cię najbardziej zaciekawiło? Byłoby bardzo fajnie.
no avatar
User

nero

Posty

7

Dołączył(a)

1 cze 2012, o 09:22

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez nero » 3 kwi 2013, o 13:15

kubab1 napisał(a):Bardzo mi się podobało w turcji aczkolwiek chcieli mi dziewczyne kupić tubylcy za 2 wielbłądy po stronie azjatyckiej:P


gdzieś w necie widziałem przelicznik - ile dostaniesz wielbłądów za swoją dziewczynę :P
a odośnie do turcjithttp://www.cititravel.pl/kierunek/turcja - polecam każdemu bardziej niż egipt ze względu na krajobrazy i kuchnię
no avatar
User

galicjusz12

Posty

1

Dołączył(a)

4 kwi 2013, o 11:26

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez galicjusz12 » 4 kwi 2013, o 11:34

piekny kraj! naprawde! cudowny:)
no avatar
User

jagna

Posty

269

Dołączył(a)

1 lip 2013, o 13:35

Re: Turcja, Alanya - informacje ogólne

Postprzez jagna » 24 cze 2014, o 07:16

Ja jakiś czas temu wypoczywałam w Alanyi w Turcji. Wybraliśmy się tam ze znajomymi. Szukaliśmy raczej większego miasta, gdzie będzie można się wybawić i skorzystać z życia nocnego. I nie zawiedliśmy się. Meda wiele ciekawych atrakcji, wiele biur podróży gdzie można niedrogo wykupić sobie fajne wycieczki.
Jedno z najładniejszych miast riwiery tureckiej (tutaj można sobie poczytać o regionie: http://wakacyjnaturcja.pl/riwiera-turecka/ ).

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.085s | 15 Queries | GZIP : Off ]