Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

amen1977

Posty

5

Dołączył(a)

18 sty 2017, o 09:32

Lokalizacja

Washington

Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...

Postprzez amen1977 » 18 sty 2017, o 09:37

Pomocy! Mam problem z około 4 miesięczną kotką. Kocham koty, ale zachowania Zośki zaczęły mnie przerastać. Dzisiaj aż płaczę z tej bezradności... Głównymi problemami są gryzienie i sikanie. Przygarnęliśmy ją z ogłoszenia 2 miesiące temu, kotka nie ma jednego oka, podejrzewam, że mogła chorować na koci katar, z właścicielem ciężko się było dogadać. Przez pierwsze dni spała w kuwecie ze stresu, ale dość szybko się oswoiła z nami. Mam 5 miesięczną córeczkę, którą traktuje jak obiekt do gryzienia, zabawy albo przeszkodę na którą wskakuje. Gdy widzę, że tak robi staram się ją odgonić głośnym prychnięciem, ale nie mam dziecka na oku 24h. Ostatnio o włos nie doszło do tragedii, bo kotka zaczęła ją drapać po oku. To samo jest ze mną lub kimkolwiek innym - gdy wyciągam rękę żeby ją pogłaskać, zaczyna gryźć. Miałam już małą kotkę - wiadomo gryzła jak to małe kocię, ale nie bez przerwy. Nie da się jej pogłaskać, żeby nie podrapała albo nie pogryzła... Drugim problemem jest sikanie. Żwirek wymieniam całkowicie co 2-3 dni (dla porównania kotce mojej mamy o której wyżej wspomniałam żwirek silikonowy wymieniany jest co tydzień/dwa), a i tak codziennie muszę szorować podłogę w całym mieszkaniu - upodobała sobie miejsce przy drzwiach wejściowych w przedpokoju, codziennie są tam mokre plamy. Dzisiaj już mam ochotę się poddać - nasikała w zlewie w kuchni Czy ktoś miał podobnie? Zaczyna brakować mi sił. Nie wyobrażam sobie jej sikania w dalszym ciągu, tym bardziej, że moje dziecko za jakiś czas zacznie raczkować. Nie chcę być z kategorii nieodpowiedzialnych opiekunów co oddają koty, ale przyznaję, że coraz częściej zastanawiam się nad znalezieniem jej dobrego domu. Całe dnie nie robię nic innego tylko szoruję zasikane miejsca...
no avatar
User

sylwa

Posty

94

Dołączył(a)

29 maja 2017, o 16:52

Re: Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...

Postprzez sylwa » 30 sie 2017, o 08:02

Spróbuj zmienić żwirek na zwykły, bo możliwe, że silikonowy jej nie odpowiada. Co zaś do sprzątania. Możesz użyć preparatu cat odor eliminator z vetexpert, który skutecznie usuwa zapachy kocich odchodów i który można stosować praktycznie na wszystkich materiałach.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.059s | 14 Queries | GZIP : Off ]