Kafetiery - używacie czy odkładacie do lamusa?

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

tescou1974

Posty

5

Dołączył(a)

23 sty 2017, o 07:49

Lokalizacja

Charleston

Kafetiery - używacie czy odkładacie do lamusa?

Postprzez tescou1974 » 23 sty 2017, o 07:55

Kilkanaście lat temu otrzymałam w prezencie niepozorne urządzenie do parzenia kawy. Nie wiedząc, co z nim począć, odstawiłam na półkę i kompletnie zapomniałam o podarunku. Nie tak dawno odkryłam go na nowo i postanowiłam poeksperymentować. Wyparzyłam dokładnie naczynie, nalałam wodę do dolnej części, a do góry wsypałam kilka łyżeczek mielonej kawy. Złożyłam kafetierę i rozpoczęłam przygotowanie aromatycznego naparu. Stopniowo woda zaczęła napływać i wreszcie mogłam wyłączyć palnik. Według ?Pana Tadeusza? napój mój miał mieć ?czarność węgla, przejrzystość bursztynu, zapach moki i gęstość miodowego płynu?. U mnie natomiast na pewno miał tylko gęstość miodowego płynu. O czarności węgla nie było co marzyć. Spróbowałam i nie byłam zachwycona smakiem. Zastanawiam się czy ktoś używa kawiarki ciśnieniowej, a jeśli tak, to może podpowie mi, jak powinno się prawidłowo zaparzać kawę, by cieszyła smakiem i aromatem? A może kafetiery wyszły całkiem z użycia i podobnie, jak ręczne młynki do mielenia kawy, mogą stanowić jedynie stylowy gadżet?

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.058s | 14 Queries | GZIP : Off ]