Tunezja - informacje ogólne

Chorwacja? Egipt? Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku za granicą.
no avatar
User

Rocky

Posty

45

Dołączył(a)

4 maja 2009, o 18:00

Tunezja - informacje ogólne

Postprzez Rocky » 18 maja 2009, o 10:38

Tunezja - informacje ogólne

Tunezja - wypoczynek na złotej, piaszczystej plaży, w cieniu ogromnych daktylowych palm, kąpiele w ciepłej, zielonkawomodrej wodzie. Tu, na północy Afryki, zawsze świeci słońce, a błękitna toń wody zachęca do kąpieli. To idealne miejsce dla osób pragnących pełnego relaksu z dala od zgiełku, hałasu i codziennych spraw. Zaskakuje egzotyka tego kraju - niesłychanie różnorodne krajobrazy: zielone niziny nadbrzeżne, stepowe centrum, pasma Atlasu Tellskiego oraz Góry Tunezyjskie w północno-zachodniej części, i największa pustynia świata - Sahara - na południu.
Klimat śródziemnomorski na północy sprzyja uprawie owoców cytrusowych i przepięknie kwitnących krzewów, gorący i suchy na południu powoduje, że wszędzie na tym obszarze dominują plantacje oliwek.
Zbliżając się ku Saharze, napotykamy zieleń jedynie w nielicznych oazach. Intryguje też historia - zaciekawią ruiny starożytnej Kartaginy, trzeci na świecie pod względem wielkości, meczet w Kairuanie, muzeum mozaik, liczne mediny (stare miasto), a także olbrzymie, latem prawie całkowicie wysychające, słone jezioro, którego woda zadziwia różnorodnością barw. Wyprawa do tej części świata to możliwość spotkania fascynujących ludzi, jak również podróżowania na wielbłądach w głąb gorącej, nieujarzmionej pustyni.
no avatar
User

tomaszmtomaszm

Posty

2

Dołączył(a)

9 lut 2019, o 14:36

Re: Tunezja - informacje ogólne

Postprzez tomaszmtomaszm » 9 lut 2019, o 14:47

Warto wspomnieć również o wodzie w Tunezji. Najważniejsze, o czym powinniśmy wiedzieć to pić wodę tylko butelkowaną (oryginalnie zamkniętą). Przed wyjazdem warto zażyć środki osłonowe. Tylko dlatego nie mieć problemów związanych z inną florą bakteryjną panującą w tym kraju. Jeśli chodzi natomiast o drinki, najlepiej nie wybierać drinków z lodem. Dodatek ten w większości przypadków jest zamrożoną wodą z kranu. Co za tym idzie problemy żołądkowe są więcej niż pewne. :roll:
no avatar
User

DuneMaster

Posty

45

Dołączył(a)

14 lut 2019, o 07:53

Re: Tunezja - informacje ogólne

Postprzez DuneMaster » 14 lut 2019, o 08:01

Tunezja jest wspaniałym krajem. Uwielbiam spędzać tam wakacje.
no avatar
User

paniola

Posty

27

Dołączył(a)

15 sty 2019, o 15:06

Re: Tunezja - informacje ogólne

Postprzez paniola » 14 lut 2019, o 10:36

Bylismy w Tunezji juz dwa razy, w tym roku planujemy Djerbe.
no avatar
User

W-Zakopane.pl

Posty

25

Dołączył(a)

21 wrz 2018, o 12:42

Re: Tunezja - informacje ogólne

Postprzez W-Zakopane.pl » 27 mar 2019, o 16:51

Według mnie w przypadku wypraw do takich państw trzeba regularnie sprawdzać zalecenia naszego MSZ, gdyż może tam być niebezpieczne.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.