Ustka

Dyskusje na tematy dotyczące turystyki i wypoczynku w kraju.
no avatar
User

apartament1

Posty

6

Dołączył(a)

2 lut 2011, o 20:00

Lokalizacja

Ustka

Ustka

Postprzez apartament1 » 2 lut 2011, o 20:13

Ustka jako kurort.
Ustka leży na północno-zachodnim krańcu województwa pomorskiego, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, w odległości 17 kilometrów od Słupska. Jest siedzibą władz miasta i gminy, uzdrowiskiem, miejscowością turystyczną i portem rybackim.
W mieście przeważa funkcja turystyczna i uzdrowiskowa oraz funkcje związane z gospodarką morską. Funkcjonuje tu port morski oraz osobowo-towarowe przejście graniczne. W lecie funkcjonuje promowa linia łącząca Ustkę z duńską wyspą Bornholm, co stwarza dodatkowe możliwości wzrostu turystyki międzynarodowej.
Ustka leży w obszarze wymagającym najbardziej aktywnej ochrony brzegu morskiego (klif podlegający abrazji). Jest otoczona lasami, nadmorskimi wydmami i łąkami. Otwarte morze, bryza morska stanowiąca naturalną inhalację, lecznicze działanie żywicy czarnej sosny oraz borowinowe błota o zdrowotnych właściwościach tworzą lokalny mikroklimat. Ze względu na jego właściwości, klimat „Krainy otwartego morza” występujący w Ustce może być pomocny w leczeniu chorób dróg oddechowych, dolegliwości alergicznych i chorób skóry. Może również pomagać także w leczeniu chorób zawodowych i cywilizacyjnych, a zwłaszcza wskazany jest w zapobieganiu wymienionym wcześniej chorobom. Dzięki jego leczniczym właściwościom Ustka od 1987r jest uzdrowiskiem. Kuracjusze zjawili się tu jednak dużo wcześniej. Pierwsze doniesienia o wczasowiczach (38 rodzin), pochodzą z 1832 roku.
Położenie Ustki w w strefie wybrzeża rozstrzyga o predyspozycjach do wzrostu gospodarki morskiej, turystyki i rekreacji oraz lecznictwa uzdrowiskowego (opartego o klimat, pokłady borowiny i solanki). W historii Ustki, od czasów najdawniejszych po dzisiejsze, wyraźnie zaznaczają się trzy źródła utrzymania mieszkańców: rybołówstwo, żegluga handlowa i wypoczynek.
Ustka, ze swoją 180-letnią tradycją historią kurortu przyciąga każdego roku prawie milion osób. Powstałe w latach 1899 – 1903 betonowo-kamienne molo oraz port rybacki są dużymi atrakcjami dla odwiedzających miasto. Nadmorski deptak położony po wschodniej stronie Słupi nakłania do zdrowotnych spacerów i wciągania w płuca przesyconego jodem powietrza. W tej dzielnicy miasteczka znajduje się wiele odrestaurowanych już willi z początków XX stulecia. Po lewej stronie rzeki Słupi i położonego w jej ujściu portu, ujrzeć można wysokie, czterokondygnacyjne bloki. Zbudowano tu apartamenty nad morzem na wynajem. Podobne ze względu na sposób wykorzystania mini osiedla ze stojącymi na nich budynkami, w których znajdują się apartamenty nad morzem, tyle, że bardziej ekskluzywne, zbudowane w lepszym standardzie, lepiej wykończone i ładniej zaprojektowane pod względem architektonicznym, powstały przy ulicy Wczasowej zbudowane przez przedsiębiorstwo Ustka apartamenty Jeszcze inna firma zbudowała apartamentowiec na terenie portu. Wykorzystała do tego celu teren pozostały po firmie „Łosoś”, która wyniosła swoją siedzibę poza miasto.
Masowo powstające apartamenty w Ustce, to jeden z elementów potwierdzających, że miasto rozwija się głównie dzięki usługom turystycznym. Również władze miasta zachęcają inwestorów do budowania nowych pensjonatów i hoteli oraz centrów wypoczynkowych.
Po 1989 roku funkcja letniskowa i uzdrowiskowa stała się podstawową funkcją miasta.
Głównymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi miasta w ostatnim czasie są przedsięwzięcia rewitalizacyjne prowadzone w obrębie programu dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Starannie odtwarzana jest stara architektura miasta. Stare rybackie domy o konstrukcji szachulcowej i układ komunikacyjny miasta nabierają nowego blasku. Nadmorskie ulice jedna po drugiej zmieniają swój wygląd. Zdejmowany jest asfaltowy dywanik, który zastępuje granitowa kostka. Stawiane są lampy naśladujące gazowe latarnie z początków XX wieku oraz pasujące do tego stylu ławki w obszarach ciągów pieszych. Miasteczko nabiera charakteru nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej nie tylko ze względu na funkcję ale również na wygląd.
Mój sposób na odpoczynek w weekend i urlop to apartamenty nad morzem
no avatar
User

ouestlaboom

Posty

4

Dołączył(a)

9 lut 2011, o 11:52

Re: Ustka

Postprzez ouestlaboom » 19 lut 2011, o 20:17

Ustka w tym roku pewnie znów przyciągnie turystów nie tylko swą plażą, lecz także i atrakcjami, których znaleźć tu można całkiem sporo. Latarnia morska, port, promenada, czy Muzeum Chleba - to tylko kilka z nich. Odwiedzając ją można też skorzystać z gotowych planów wycieczek, dzięki którym nudny nie będzie nawet najbardziej pochmurny dzień.
Obrazek
no avatar
User

apartament1

Posty

6

Dołączył(a)

2 lut 2011, o 20:00

Lokalizacja

Ustka

Re: Ustka

Postprzez apartament1 » 19 lut 2011, o 21:54

Jestem fanką Ustki i zawsze się cieszę, kiedy nie tylko ja postrzegam to miasto, jako interesujące nie tylko ze względu na plażę. A rosnąca baza noclegowa w postaci rosnącej ilości hoteli oraz jak grzyby po deszczu powstające budynki mieszczące apartamenty na wynajem świadczą o tym, że myślących tak jest coraz więcej. Taka baza powstaje tam, gdzie jest na nią popyt.
A to cieszy
Mój sposób na odpoczynek w weekend i urlop to apartamenty nad morzem
no avatar
User

Skala.Karpacz

Posty

10

Dołączył(a)

23 lip 2011, o 08:42

Re: Ustka

Postprzez Skala.Karpacz » 23 lip 2011, o 08:59

Ustka, morze.... Polacy zapominają jakie piękne góry mają na południu swojego kraju... :) Chociazby Karkonosze - no piękno nie do opisania. Piękno, które trzeba zobaczyć :)
no avatar
User

apartament1

Posty

6

Dołączył(a)

2 lut 2011, o 20:00

Lokalizacja

Ustka

Re: Ustka

Postprzez apartament1 » 23 lip 2011, o 12:36

Zapewne masz rację.
Ja jednak wolę góry jesienią.
Nawet jeśli trochę pada - to nie szkodzi.
Piękne barwy, spokojnie można powędrować.
A lato - to morze.
A jak morze - to Ustka
Mój sposób na odpoczynek w weekend i urlop to apartamenty nad morzem
no avatar
User

Czarodziejki_com_pl

Posty

12

Dołączył(a)

25 kwi 2012, o 11:52

Re: Ustka

Postprzez Czarodziejki_com_pl » 25 kwi 2012, o 12:12

W górach podczas złej pogody,deszczu- jest bardzo nudno i w zasadzie nie ma co robić,bo nic nie widać. Dlatego preferuję wypoczynek nad morzem. Ustka to piękna miejscowość,a gdyby ktoś chciał,to mam namiar na dobre i sprawdzone noclegi.
www.czarodziejki.com.pl - kompleks wypoczynkowy - USTKA.
no avatar
User

apartament1

Posty

6

Dołączył(a)

2 lut 2011, o 20:00

Lokalizacja

Ustka

Re: Ustka

Postprzez apartament1 » 25 kwi 2012, o 16:43

Dzięki za wiadomość.
Ja też mam sprawdzone noclegi.
Są to Ustka Apartamenty STUDiO. Są to trzy apartamenty położone nad samym morzem (200m) bardzo ładnie urządzone i zawsze idealnie czysta.

Polecam
Mój sposób na odpoczynek w weekend i urlop to apartamenty nad morzem
no avatar
User

VillaVerdi_pl

Posty

25

Dołączył(a)

3 lip 2012, o 10:20

Re: Ustka

Postprzez VillaVerdi_pl » 3 lip 2012, o 10:42

Oprócz Ustki polecam także Łebę,która moim zdaniem jest bardziej atrakcyjną miejscowością dla turystów. Szeroka i czysta plaża to jej wizytówka. Z noclegiem też nie będzie żadnego problemu.
http://www.villaverdi.pl - wakacje nad morzem.

Obrazek
no avatar
User

apartament1

Posty

6

Dołączył(a)

2 lut 2011, o 20:00

Lokalizacja

Ustka

Re: Ustka

Postprzez apartament1 » 3 lip 2012, o 18:39

Witam,

nie zamierzam na tym forum wszczynać "odwiecznej", medialnej wojny o prymat wśród miejsc wypoczynku na środkowym wybrzeżu.
Atutem Łeby jest niewątpliwie Słowiński Park Narodowy z wędrującymi wydmami ale Ustka też ma swoje atrakcje.
Ustka jest kurortem, czyli oprócz funkcji wypoczynkowych oferuje również pobyty kuracyjne z szeregiem zabiegów fizjo-, hydro- i balneoterapii. Bliskość Słupska, który dzięki charakterystycznej architekturze dwudziestolecia międzywojennego, nawiązującej do wzorców klasycystycznych zyskał miano "małego Paryża" lub Paryża północy. Odnowione w ostatnich latach miasto rzeczywiście stało się jednym z najładniejszych miast na północy Polski. Również w Słupsku znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza, licząca przeszło 250 prac. To w Słupsku organizowany jest we wrześniu Festiwal Pianistyki Polskiej, w ramach którego, nieprzerwanie od przeszło 40 lat, swój kunszt wykonawczy prezentują najwybitniejsi polscy pianiści z kraju i z zagranicy. Ustka to także "Kraina w Kratę" z zabytkami architektury szachulcowej, Park Krajobrazowy Doliny Słupi oraz "Szlak Elektrowni Wodnych" na rzece Słupi.
Muzycznie to też organizowane latem występy znanych zespołów rockowych, jazzowych i klasycznych w pobliskiej "Dolinie Charlotty". Atrakcji turystycznych w Ustce i okolicy jest tyle, że nie można się nudzić nawet przy pogodzie, która czasami płata figle.
Mój sposób na odpoczynek w weekend i urlop to apartamenty nad morzem
no avatar
User

osrodek001

Posty

2

Dołączył(a)

15 lip 2012, o 11:45

Re: Ustka

Postprzez osrodek001 » 15 lip 2012, o 11:50

Następna strona

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.073s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron