Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Ogłoszenia kupię/sprzedam/zamienię i inne.
no avatar
User

ingga

Posty

67

Dołączył(a)

25 kwi 2014, o 08:25

Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez ingga » 24 maja 2018, o 08:53

Chcemy zabrać się w końcu za remont i na pewno będzie też konieczna wymiana dachu. W jakiej porze najlepiej się na to zdecydować? Myślałam, że może teraz, ale trzeba jeszcze wybrać odpowiednie pokrycie dachowe a ja jeszcze nie zrobiłam rozeznania. Macie jakieś rady odnośnie wymiany dachu i lekkich pokryć dachowych? Co polecacie?
no avatar
User

hyperia

Posty

60

Dołączył(a)

3 gru 2017, o 16:31

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez hyperia » 28 cze 2018, o 21:01

Wiesz co, to zależy co masz położone. Inaczej wymienia się dachówki, a inaczej papę. Papę powinniśmy wymieniać raz na 15-20 lat, ale często jest tak, że np. jest źle położona i przecieka. Dachówki to zależy od materiału, naprawdę jest sporo opcji. My ostatnio wymienialiśmy schody na stronie https://schody24.net.pl/pl/schody-drewn ... entow.html - wygląda to rewelacyjnie! Polecam!
no avatar
User

magda906

Posty

265

Dołączył(a)

14 sty 2015, o 12:24

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez magda906 » 30 cze 2018, o 13:51

Podczas większego remontu, my wymienialiśmy dach, jak decydowaliśmy się na adaptację poddasza.
no avatar
User

Nuts

Posty

53

Dołączył(a)

5 lut 2016, o 18:41

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez Nuts » 28 sie 2018, o 20:52

Wymianę dachu najlepiej przeprowadzić w okresie letnim. Teraz byłby idealny czas ponieważ pogoda dopisuje i nie byłoby niebezpieczeństwa zalania poddasza jak i innych pomieszczeń. Jednak wiem jak wielkim zadaniem jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego wśród sporej oferty na rynku. W moim przypadku na początku było identycznie, aż postanowiłem zrobić reserch wśród znajomych, którzy budowę mają już za sobą co oni wybrali i czy się kierowali przy tym wyborze. W tym "starciu" wygrał Creaton https://www.creaton.pl/. Ich plusami to różnorodny wybór produktu, dobra jakość jak i długi okres gwarancyjny.
no avatar
User

Baszgi41

Posty

1

Dołączył(a)

7 wrz 2018, o 15:20

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez Baszgi41 » 7 wrz 2018, o 15:52

Najlepiej zrobić to na wiosnę.
no avatar
User

marekton

Posty

15

Dołączył(a)

15 maja 2018, o 07:25

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez marekton » 3 paź 2018, o 06:28

Bez różnicy. Sprawna ekipa przykryje dach w dwa bezopadowe dni
no avatar
User

ynos89

Posty

117

Dołączył(a)

8 lis 2017, o 10:34

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez ynos89 » 16 sty 2020, o 08:27

Wiesz co wybór odpowiedniego terminu, to jedna sprawa. Moim zdaniem co najmniej równie ważny jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Jeżeli szukałbyś takiego to koniecznie sprawdź ofertę https://www.gerardroofs.pl/pl/produkty/gerard-classic Powiem Ci, że właśnie model Classic to mój ulubieniec. Takie klasyczne piękno, na lata. Jakbyś był ciekawy informacji technicznych, to wejdź po prostu na ich stronę internetową. Koniecznie sprawdź ten temat, bo naprawdę warto. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam!
no avatar
User

Haidi

Posty

68

Dołączył(a)

29 sty 2020, o 11:03

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez Haidi » 29 sty 2020, o 11:14

A remontu wymaga tylko pokrycie? Masz pewność, że konstrukcja jest w porządku i nie okaże się, że więźbę też trzeba wymienić? Bo jak się okaże, że stara więźba nie nadaje sie już do niczego, to będziesz mieć poważny problem. Sprawdź więc to wcześniej i jeśli konstrukcja jest do wymiany to zleć wykonanie projektu nowego dachu firmie Binder Projekt Włocławek. Wykonują oni projekty dachów z prefabrykatów. Są to bardzo solidne konstrukcje, które w znacznej części są precyzyjnie wykonywana w fabryce. Na budowie natomiast, jest tylko montowana - co trwa o wiele szybciej, niż budowa tradycyjnego dachu.
no avatar
User

dominbrak74

Posty

1

Dołączył(a)

6 lut 2020, o 17:03

Re: Wymiana dachu - kiedy najlepszy czas?

Postprzez dominbrak74 » 6 lut 2020, o 17:06

Myślę, że najlepiej będzie latem. W wysokiej temperaturze wszelkie środki budownicze szybciej schną.

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: malwinapiorek

© 2009-2015 forum turystyczne na oprogramowaniu phpBB.
[ Time : 0.095s | 12 Queries | GZIP : Off ]